Po rezygnacji i odwołaniu dyrektora biblioteki Adama Balcera burmistrz powołał jego następcę. W budynku na przeciwko rezygnację złożyła dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury i została powołana na... dyrektora biblioteki. 

Kilka dni temu pisaliśmy, że Adam Balcer został odwołany po rezygnacji ze stanowiska dyrektora biblioteki. Według informacji naszych czytelników były dyrektor rozpoczął pracę w Bogatyńskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny. Wakat długo nie pozostał pusty. W budynku na przeciwko biblioteki rezygnację złożyła dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury Bożena Mazowiecka, burmistrz Wojciech Dobrołowicz powołał ją na dyrektora biblioteki. 

- W związku ze złożoną rezygnacją odwołuję Panią Bożenę Mazowiecką ze stanowiska Dyrektora Bogatyńskiego Ośrodka Kultury z dniem 27 lutego 2022 r. (...) Odwołanie jest równoznaczne z rozwiązaniem stosunku pracy na mocy porozumienia stron z dniem 27 lutego 2022 r. - poinformował burmistrz w swoim zarządzeniu. Bożena Mazowiecka swoją pracę jako dyrektor BOK rozpoczęła w grudniu 2016 roku. Została powołana przez ówczesnego burmistrza Andrzeja Grzmielewicza po kontrowersyjnym rozstaniu z Martą Stachyrą (opisywaliśmy sprawę w artykułach: Od dzisiaj nowa dyrektorka BOK, Odwołano Martę Stachyrę ze stanowiska). Bożena Mazowiecka wcześniej, od marca 2000 r. pełniła funkcję kierownika Domu Kultury w Zatoniu, jest również instruktorem śpiewu. W 2006 roku założyła grupę wokalną „Yamayka”.  Nowa dyrektor w 1987 r. została wyróżniona na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze i wyjechała w miesięczną trasę (z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana) do ówczesnego Związku Radzieckiego. Tworzyła również wraz ze Stanisławem Nowakiem i ś.p. Zdzisławem Lazanowiczem znaną w Bogatyni grupę wokalno-instrumentalną "Mariaż". Funkcję dyrektora biblioteki ma zakontraktowaną do 2025 roku. 

- Z dniem 28 lutego 2022 r. powołuję Panią Bożenę Mazowiecką na stanowisko Dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni na czas określony do dnia 27 lutego 2025 r. (..) W okresie pełnienia funkcji Dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni upoważniam Panią Bożenę Mazowiecką do dokonywania czynności prawnych określonych w pełnomocnictwie stanowiącym załącznik do niniejszego zarządzenia - informuje burmistrz Dobrołowicz. 

Zwolnione stanowisko dyrektora Bogatyńskiego Ośrodka Kultury zajęła Aneta Szakiel - Sosnowska jako pełniąca obowiązki. 

- Z dniem 28 lutego 2022 r. powierzam Pani Anicie Szakiel - Sosnowskiej pełnienie obowiązków Dyrektora Bogatyńskiego Ośrodka Kultury do czasu wyłonienia Dyrektora zgodnie z obowiązującymi przepisami. (...) W okresie pełnienia obowiązków Dyrektora Bogatyńskiego Ośrodka Kultury upoważniam Panią Anitę Szakiel - Sosnowską do dokonywania czynności prawnych określonych w pełnomocnictwie stanowiącym załącznik do niniejszego zarządzenia - informuje burmistrz Wojciech Dobrołowicz. Anita Szakiel - Sosnowska ma 51 lat i jest przewodniczącą Rady Osiedla nr 5, w przeszłości była prezesem Stowarzyszenia Silne Kobiety Bogatyni znanego z darowizny miliona złotych od Grażyny Kulczyk, w 2018 roku kandydowała do Rady Miejskiej w Bogatyni z ramienia komitetu Prawa i Sprawiedliwości.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.