Kolejne zmiany na kluczowych stanowiskach bogatyńskiego magistratu. Jak poinformowano w Biuletynie Informacji Publicznej wybrano nowego Sekretarza Gminy.

Od połowy października funkcję Sekretarza Gminy sprawuje Łukasz Roszkowski. Poprzednim sekretarzem była Agnieszka Gryszkiewicz, która zajmowała stanowisko od 2019 roku (vide Nowa sekretarz: Gryszkiewicz zamiast Tobiasz). Łukasz Roszkowski pochodzi z Lubania. W 2019 roku został wybrany na Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miasta i Gminy w Bogatyni w wyniku zakończenia procedury naboru, wcześniej pracował w Urzędzie Miejskim w Leśnej jako kierownik Referatu Organizacyjnego (pisaliśmy o tym w artykule Nowi naczelnicy wybrani).

Przed Agnieszką Gryszkiewicz sekretarzem była Aleksandra Tobiasz, która w kwietniu 2016 roku zastąpiła na tym stanowisku Daniela Fryca. Zmiana spowodowana była objęciem stanowiska wicestarosty (vide Aleksandra Tobiasz sekretarzem Bogatyni). 

Sekretarz Gminy prowadzi sprawy związane z prawidłowym funkcjonowaniem Urzędu i jego organizacją, nadzoruje i koordynuje działalność wydziałów (organizacyjno-prawnego, sprawo obywatelskich, Urzędu Stanu Cywilnego). Zastępuje także Burmistrza w czasie jego nieobecności oraz nieobecności jego zastępcy.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.