- reklama -
b_699_699_16777215_00_images_stories_wybory_20210613_103937.jpg
Dzisiaj na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bogatynia Artur Oliasz złożył rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bogatyni. Sesja został zwołana specjalnie w celu odwołania byłego już przewodniczącego.

Po rezygnacji mimo prób nie wybrano nowego przewodniczącego Rady. Wśród potencjalnych kandydatów pojawił się Jakub Biniasz (obecny wiceprzewodniczący), Dominik Zawada i Eugeniusz Kubica.

Radny Artur Oliasz nie czekał na głosowanie i sam złożył rezygnację z pełnionej funkcji Przewodniczącego Rady Miasta w Bogatyni. Część radnych zwołała specjalną sesję chcąc doprowadzić do głosowania odwołującego (vide Część radnych chce odwołania przewodniczącego). W opublikowany fragmencie uzasadnienia wniosku mogliśmy przeczytać, że "Styl pracy oraz zachowanie i postawa Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bogatyni (...) spowodowała utratę zaufania części radnych". Pod wnioskiem podpisało się sześciu radnych: Dawid Szczepanik, Dorota Bojakowska, Zbigniew Szatkowski i Barbara Otrociuk, Piotr Kawecki i Dominik Zawada. Wniosek o odwołanie przez część z podpisanych radnych wiązany jest ze zdarzeniami, które miały miejsce z udziałem przewodniczącego (pisaliśmy o tym w tekście PRW: radny na promilach).

Przypomnijmy, że poprzedni Przewodniczący Rady Miejskiej został odwołany w konsekwencji aresztowania m.in. za handel narkotykami (vide Przewodniczący Rady Miejskiej odwołany jednogłośnie). 

Artur Oliasz nie komentował sprawy rezygnacji. We wczorajszych wyborach jako kandydat na burmistrza zebrał ok. 10% głosów. Podziękował jedynie wyborcom. - Zakończyła się ośmiomiesięczna kampania wyborcza! Wczoraj mieszkańcy zdecydowali w demokratycznych wyborach o wyniku. Szkoda, że tak niska frekwencja daje świadectwo dojrzałości decydowania Gratulacje dla Wojciecha Dobrołowicza za wynik! Pozostałym kandydatom za wytrwałość i zaangażowanie. Przed Nami mieszkańcami wiele problemów w każdej dziedzinie funkcjonowania Gminy Kompleks „Turów” Szpital, Oświata, całość funkcjonowania Usług Komunalnych! Przed drugą turą jako wyborcy powinniśmy poznać program i wizję Naszego miejsca w którym mieszkamy i żyjemy! Chcę podziękować Wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos. Dziękuję! Szczególnie Wszystkim, którzy przez te osiem miesięcy byli ze mną, zbudowaliśmy kapitał fantastycznych ludzi i proszę pracujmy dalej bo Bogatynia to Nasze miasto i Nasza Gmina. Zmieniajmy Ją Wszyscy na lepsze! - napisał radny na portalu społecznościowym. 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+9 #27 wow 2021-06-17 07:03
Oliasz posprzątaj te swoje plakaty! nie oszpecaj tej Bogatyni jeszcze bardziej!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #26 Luzak 2021-06-17 04:36
Ja dam szansę miejscowemu, ma dwuletni kredyt, może go wykorzysta? A przyjezdny za dwa lata może startować, ze swoim budżetem.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #25 HumanResources 2021-06-16 17:16
Będzie nowy burmistrz to może startować na stanowisko kierowcy
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #24 smutne 2021-06-16 17:16
Aż 10% otumanionych i zainteresowanych dojściem do korytka o wątpliwych morale ! Na takich ludziach spoczywa dobro miasta,gminy,państwa,na ludziach,którym obojętna jest kultura osobista,wykształcenie,moralność,prawość...smutne!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #23 muśl 2021-06-16 13:59
Cytuję Ja tylko pytam:
Cytuję abstynent:
[quote name="Ja tylko pytam"] małej garstki ludzi, którzy mimo wszystko uwierzyli, ze facet jest odpowiedzialny. No i przede wszystkim tych, którym obiecał stanowiska i awanse. A takich w urzędzie i spółkach jest bez liku.

Ta mała garstka ludzi wg twojego toku tokowania jest bez liku. I twierdzisz, że jesteś od kogoś lepszy?

Bez liku to zbiór garstki i innych zainteresowanych - czego nie ogarniasz?????
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #22 Don Pedro 2021-06-16 13:53
Cytuję abstynent:
[quote name="Ja znają.

Czyim przedstawicielem? cwaniaków,Ćpakoli, dilerów, pijaków, roszczeniowców, lizusów i małej garstki ludzi, którzy mimo wszystko uwierzyli, ze facet jest odpowiedzialny. No i przede wszystkim tych, którym obiecał stanowiska i awanse. A takich w urzędzie i spółkach jest bez liku.

Na mieście chodzą słuchy o sojuszu "kandydata" z "euforią" - ciekawe o kim mówią i jak będą głosy kupować ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #21 Nie pytaj 2021-06-16 13:50
Cytuję Ja tylko pytam:
Cytuję Gruby Wiewiór:
Cytuję Ja tylko pytam:

A jeszcze nie znają.

I w tym problem, ze jest przeciętniak i lustrzanym odbiciem społeczprzedstawicielem:DD

Trudno tak przyznać się. Jak już chcesz kogoś puczać to sam się naucz - nie został jeszcze skazany i do tego czasu w świetle prawa jest niewinny - czy to się komuś podoba czy nie..


De jure ale nie de facto ! KUMASZ TŁUCZKU ! My wyborcy oceniamy a sąd tylko i aż stawia pieczątkę,
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #20 YZY 2021-06-16 13:46
Cytuję Ja tylko pytam:
Ot odezwały się dziewice, abstynenci i
A kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem (wyłączamy z tej grupy dzieci do lat siedmiu)
Dlatego taki wynik osiągnął komisarz bo go jeszcze nie znają.

Taka mała acz zasadnicza różnica,niuansik ...ci wszyscy o których piszesz nie kandydują na urząd !!!! Jak się pchasz na afisz,to masz być czysty nie tylko oficjalnie / bo nie skazany/ ale FAKTYCZNIE !!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #19 Zbigniew K. 2021-06-16 13:42
NA LECZENIE NIECH JEDZIE Z DALEKA OD BOGATYNI
Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 #18 Ja tylko pytam 2021-06-16 13:01
Cytuję abstynent:
[quote name="Ja tylko pytam"] małej garstki ludzi, którzy mimo wszystko uwierzyli, ze facet jest odpowiedzialny. No i przede wszystkim tych, którym obiecał stanowiska i awanse. A takich w urzędzie i spółkach jest bez liku.

Ta mała garstka ludzi wg twojego toku tokowania jest bez liku. I twierdzisz, że jesteś od kogoś lepszy?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Kolejna runda negocj…

05-08-2021 Wyświetleń:64 Brak komentarzy

Ruszyły prace na ha…

05-08-2021 Wyświetleń:53 Brak komentarzy

Dwa skradzione auta …

05-08-2021 Wyświetleń:857 1 Komentarz

Akademia Granicy wsp…

05-08-2021 Wyświetleń:128 Brak komentarzy

Remont dachu szpital…

04-08-2021 Wyświetleń:372 Brak komentarzy

Zabezbiecz altankę …

04-08-2021 Wyświetleń:606 2 Komentarze

Wyznaczono wstępny …

04-08-2021 Wyświetleń:799 4 Komentarze

Zatrzymany za przemy…

03-08-2021 Wyświetleń:1217 1 Komentarz

Z wizytą u Bractwa

03-08-2021 Wyświetleń:922 5 Komentarzy

Spotkanie z sołtysa…

03-08-2021 Wyświetleń:672 1 Komentarz

Przez trzy granice …

03-08-2021 Wyświetleń:252 Brak komentarzy

Tadeusz Okorski zwyc…

01-08-2021 Wyświetleń:1735 Brak komentarzy

czwartek, sierpień 05, 2021