b_699_699_16777215_00_images_stories_newsy_20200115_183443.jpg

Były wiceburmistrz i kandydat w wyborach na burmistrza Jerzy Stachyra zabrał głos w sprawie zbliżającego się referendum. Pochwalił się również udziałem w teleturnieju "Jeden z dziesięciu".

 

Referendum w Bogatyni odbędzie się w niedzielę 9 sierpnia br. (vide Referendum w Bogatyni odbędzie się 9 sierpnia br.) Odpowiemy na pytanie "Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Rady Miejskiej przed upływem kadencji? W naszej sondzie na portalu społecznościowym 81% zagłosowało twierdząco (oddano 759 głosów). O przyczynach powołania inicjatywy referendalnej napisaliśmy w artykule Chcą odwołania Rady Miejskiej, zbierają już podpisy. Wczoraj do tematu odniósł się były wiceburmistrz Bogatyni Jerzy Stachyra. 

- (...) pomogę inicjatorom i powiem bardzo konkretnie, dlaczego moim zdaniem należy pójść na referendum - napisał Jerzy Stachyra na portalu społecznościowym w 6 punktach wymieniając powody.

- (...) zaraz po wyborach miały miejsce wydarzenia, które diametralnie zmieniły obraz obecnych radnych. Tej wiedzy nie mieliśmy w momencie głosowania,a mogłaby ona kompletnie zmienić decyzje o tym, na kogo oddać swój głos. CBŚP aresztowało czołowych polityków Bogatyni pod bardzo poważnymi zarzutami związanymi z pełnieniem przez nich funkcji. A przecież większość obecnych radnych startowała z komitetu Andrzeja Grzmielewicza, czy raczej Andrzeja G., większość z nich popierała i osłaniała poprzedniego burmistrza. To stawia ich w zupełnie innym świetle. Żaden z radnych nigdy nie odniósł się do sprawy swoich liderów, nigdy nie odciął się od nich. Wielu radnych pełniło funkcje w poprzedniej kadencji i nie sprawowało żadnego nadzoru nad sprawami, które dziś są przedmiotem zainteresowania prokuratury. Czy zagłosowalibyście na nich, gdyby sprawa bogatyńskiej ośmiornicy wyszła na jaw przed wyborami? - pyta były wiceburmistrz. 

Według wpisu Jerzego Stachyry - nie ma możliwości współpracy pomiędzy obecnym burmistrzem i radą. Burmistrz nie ma większości i jest w ostrym konflikcie z większością radnych (tych z komitetu Andrzeja G, choć nie tylko). To uniemożliwia rozwój i podejmowanie decyzji. To trzeba skończyć. Nowa rada daje nadzieję na zbudowanie większości. Według mnie, czeka nas kolejne referendum, tym razem w sprawie odwołania burmistrza, którego inicjatorem będą radni. Mają taką możliwość w przypadku nieudzielenia absolutorium, a burmistrz na pewno absolutorium nie dostanie. Radni będą wymyślać nieprawdziwe argumenty, ale celem takiego działania będzie tylko referendum przeciwko burmistrzowi. Obecna sytuacja oznacza kompletny marazm przez kolejne ponad trzy lata.

Wiceburmistrz stawia również odważne tezy dotyczące pobudek obecnych radnych - (...) działania wielu radnych koncentrują się wyłącznie na ukrywaniu działań podejmowanych w poprzedniej kadencji i obronie własnej skóry. Temu miało służyć siłowe przejęcie kontroli nad komisją rewizyjną i odwołanie z niej Zbyszka Szatkowskiego. (...) kompromitujący wybór przewodniczącego, który dwa tygodnie po wyborze został aresztowany. Wszyscy mieli wiedzę, że do tego może dojść. Przypomnę, że pierwsza próba odwołania aresztowanego nie udała się i dopiero obecność TVN-u zmieniła sytuację - dodaje.

Jerzy Stachyra wspomina również o inwestycjach i inicjatywach, a raczej ich braku. - (...) brak jakichkolwiek inicjatyw rozwojowych. Od początku kadencji nie słyszałem o żadnej konkretnej inicjatywie. Nic nowego tu się nie dzieje i nie zdarzy się do końca kadencji z powodów opisanych powyżej. (...) radni, którzy sprawowali mandat w poprzedniej kadencji utracili zaufanie w wyniku ujawniania informacji dotyczących poprzedniej kadencji (na przykład budowa basenu będąca poza jakąkolwiek kontrolą, z której śmieje się całą Polska) - napisał wiceburmistrz.

- Żeby wszystko było jasne, nie piszę tego w obronie burmistrza, bo uważam, że burmistrz nie wykazał inicjatywy na przykład w budowaniu większości, nie rozumiem też jego polityki kadrowej. Zmiana rady nie zagwarantuje poprawy, ale daje taką nadzieję. Trzeba iść do urn! Udostępniajcie ten post i komentujcie. Trzeba o tym rozmawiać - zakończył wpis były samorządowiec.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+6 #26 Alfred 2020-07-30 20:44
Do Kaziuka. Panie Kaziuk zapewniam Pana, że są w Bogatyni uczciwi i kompetentni radni. Tylko do tej pory nikt na takich nie zwracał uwagi, bo patola bogatyńska za jabola albo ćpanie głosowała na idiotów. Jeśli zatryumfuje modrość i roztropność suwerena to istnieje poważna szansa na prawdziwe zmiany.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #25 Janek Baranek 2020-07-30 18:43
Tylko Adaś z biblioteki na burmistrza.kego cnota jest powszechnie znana na h..
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #24 asdf 2020-07-30 12:18
Cytuję Stary:
Panie Jerzy.
Pominę 70% pana wykładni dlaczego ma iść 9 sierpnia i gdzie.
Od wyroków ile komu są sądy nie Pan.Zbyszek Sz.był działaczem gdy Pan byłeś w pieluchach.Czymże ta persona tak naprawdę zapisała się w pamięci bogatynian.Wysilam pamięć ostatnich 40 lat.I nic wieczny działacz niskiego szczebla mający trudność z jasnym przekazaniem ,,o co mi chodzi". W ostatnim 12 leciu nienawidzacy ,,obcego" Nie dawaj Pan nam go za wzór cnót i uczciwości.O ekipie federalnej nie wypowiem się inaczej niźli ,,grupa frustratów "bo koryto się odsuneło.
Naciski z pana strony by ,,iść " to ten nakazowy.Mieszkancy sami podejmą decyzję bez pana musicie.

Jedno ALE...REFERENDUM dotyczy RADNYCH,tych radnych,którzy doprowadzili miasto do ruiny w każdym aspekcie !Wszyscy WON !
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #23 Kaziuk 2020-07-30 10:36
Odwołanie rady będzie skutkowało nowymi wyborami za które zapłacimymy czyli podatnicy. Przecież nikt nie broni walczyć o stołki roznym Wisniewskim, Szatkowskim czy ...i tak dalej i tak dalej. Są jacyś ewentualni kandydaci prócz tych, którzy do tej pory są w radzie? I najważniejsze! Należy odwołać trójcę świętą czyli czyli panią Wojciechowską wraz z rzadzącym zza jej pleców Wojciechowskim i nie zapominajcie o Błasiaku, którego stworzył własnie Wojciechowski z kilkoma swoimi kumplami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 #22 kierownik 2020-07-30 10:28
Nie pójdę na referendum. Odwołanie rady bez odnowienia stołków burmistrzowskich nie ma najmniejszego sensu. Usankcjonujemy jedynie utworzenie nowej rady, która będzie popierać wszelkie pomysły państwa Wojciechowskich.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #21 Jaśmin 2020-07-30 04:16
Ludzie wszystkie te komentarze tutaj napisane są na zlecenie albo burmistrza albo sekretarzowej , wszyscy dobrze to wiecie , czemu nikt tu nie napisała że na odwołanie rady najbardziej skorzysta ta władza , rada nie dogaduje się z burmistrzem a jest ktoś w Bogatyni kto się z nim dogaduje , sołtysów nie widu ni słychu , świetlice pozamykane , głucho wszędzie , cicho wszędzie , tylko w urzędzie grzmi bo znowu Pani sekretarz przyjmuje swoich i wyrzuca kadrę z 30 letnim stażem ,. Pozbywa się ludzi którzy kiedyś zaszłli jej za skórę i zionie nienawiścią a Burmistrz na to pozwala i udaje że o niczym nie wie , chyba że ci ludzie którzy z nim wcześniej pracowali wiedzą dużo na temat jego działalności i dlatego na rękę mu żeby się ich pozbyć . Kiedy radę odwołacie będzie robił co będzie chciał skoro teraz kiedy rada jeszcze jest robi wszystko bez jej zgody , Brzydko Panie Burmistrzu zmuszać swoich pracowników to popierania referendum pod groźbą utraty pracy. Niech Pan się obejrzy wokół siebie
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #20 Stary 2020-07-29 20:44
Panie Jerzy.
Pominę 70% pana wykładni dlaczego ma iść 9 sierpnia i gdzie.
Od wyroków ile komu są sądy nie Pan.Zbyszek Sz.był działaczem gdy Pan byłeś w pieluchach.Czymże ta persona tak naprawdę zapisała się w pamięci bogatynian.Wysilam pamięć ostatnich 40 lat.I nic wieczny działacz niskiego szczebla mający trudność z jasnym przekazaniem ,,o co mi chodzi". W ostatnim 12 leciu nienawidzacy ,,obcego" Nie dawaj Pan nam go za wzór cnót i uczciwości.O ekipie federalnej nie wypowiem się inaczej niźli ,,grupa frustratów "bo koryto się odsuneło.
Naciski z pana strony by ,,iść " to ten nakazowy.Mieszkancy sami podejmą decyzję bez pana musicie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #19 Robo 2020-07-28 17:44
Cytuję Bogatynianie:
Rada pogrzmielowa do odwołania. Złośliwosć radnych poodrywanych od koryta nie zna granic. Gmina ma sie rozwijać i oddłużać a nie grzęznąć w bagnie. Byliście z Grzmielewiczem 12 lat u władzy i ponad 2 miliardy złotych, przeleciały jak woda przez palce. Nie postaraliście sie o strefy ekonomiczne, zero inwestycji i rewitalizacji miasta, bubel na zalewie, całe rodzinki w urzędach i spółkach na wysokich stołkach. Dopuściliście do rozkradania Bogatyni,pełnej ćpunów i patologii. Nie macie ani honoru ani odwagi,żeby zrezygnować z funkcji radnych i pozwolić rozwijać się temu miastu.


W KOŃCU KTOŚ PRAWDE POWIEDZIAŁ TYLKO REFERENDUM MOŻE POMÓC POGONIĆ TO DZIADOSTWO Z URZĘDU
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #18 Demaskuję 2020-07-28 13:09
Ludzie! Słyszeliscie to nagranie? Obłęd, jesli chcecie wiedzieć jaki cel ma Artur O.!! Po dostaniu się do koryta, jak sam mówi! Takich ludzi macie w radzie! https://youtu.be/3Uyi3X2Rjns
Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 #17 Bogatynianie 2020-07-28 06:16
Rada pogrzmielowa do odwołania. Złośliwosć radnych poodrywanych od koryta nie zna granic. Gmina ma sie rozwijać i oddłużać a nie grzęznąć w bagnie. Byliście z Grzmielewiczem 12 lat u władzy i ponad 2 miliardy złotych, przeleciały jak woda przez palce. Nie postaraliście sie o strefy ekonomiczne, zero inwestycji i rewitalizacji miasta, bubel na zalewie, całe rodzinki w urzędach i spółkach na wysokich stołkach. Dopuściliście do rozkradania Bogatyni,pełnej ćpunów i patologii. Nie macie ani honoru ani odwagi,żeby zrezygnować z funkcji radnych i pozwolić rozwijać się temu miastu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Kto będzie chciał …

18-09-2020 Wyświetleń:2341 16 Komentarzy

VI Rajd Turystyczny …

18-09-2020 Wyświetleń:393 1 Komentarz

Szachowy sukces na m…

18-09-2020 Wyświetleń:237 Brak komentarzy

Placówki edukacyjne…

18-09-2020 Wyświetleń:2299 5 Komentarzy

Carrefour kontynuuje…

18-09-2020 Wyświetleń:1306 Brak komentarzy

Pościg za motocykli…

18-09-2020 Wyświetleń:574 4 Komentarze

Zamknięte przedszko…

17-09-2020 Wyświetleń:2950 8 Komentarzy

Były skarbnik Bogat…

17-09-2020 Wyświetleń:2407 12 Komentarzy

Trzeci nowy dom dzie…

17-09-2020 Wyświetleń:711 1 Komentarz

Nowy (p.o.) burmistr…

17-09-2020 Wyświetleń:1275 Brak komentarzy

Światowy Dzień Syb…

17-09-2020 Wyświetleń:1051 10 Komentarzy

Kino KADR zawiesza d…

17-09-2020 Wyświetleń:615 1 Komentarz

sobota, wrzesień 19, 2020