Kolejny raz podopieczni trenera Pawła Darłaka z Klubu Sportowego Grom w Bogatyni wykazali się rewelacyjnym wynikiem sportowym. W dniach 08-10.03.2019r. zawodnicy walczyli w zawodach Pucharu Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim, który jednocześnie był pierwszym  turniejem kwalifikacyjnym na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Przedział wiekowy startujących zawodników był zróżnicowany. W kategorii młodzik startował Olivier Twardziszewski. W kadetach wystąpili: Emilia Kaszycka, Aleksandra Soroka i Michał Ostrowski. Natomiast w  juniorach walczyli: Maciej Wapniarczuk, Kamil Samelski oraz Łukasz Mikuć.

Zawodom towarzyszyły bardzo duże emocje z uwagi na rangę zawodów oraz przebieg walk. Bogatynianie nie zawiedli, po bardzo zaciekłych walkach aż trzech naszych sportowców stanęło na podium: Emilia Kaszycka i Maciej Wapniarczuk zdobyli brąz. Rewelacyjny wynik uzyskał najmłodszy reprezentant klubu, Olivier Twardziszewski, który pierwszą walkę wygrał 8:5, drugą 10:0, a trzecią 15:0.  Walkę finałową przegrał  tylko niewielką różnicą punktów 15:18  i ostatecznie wywalczył  srebro. Pozostali zawodnicy uplasowali się poza strefą medalową.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki  wsparciu finansowemu  firmy ELBIS Sp. z o.o. i MZZ PRC PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów oraz zaangażowaniu rodzica Tomasza Wapniarczuka.

Źródło, foto: UMiG Bogatynia