Dnia 25.04.18r na stadionie OSiR-u w Bogatyni zostały rozegrane Mistrzostwa Miasta i Gminy w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

Najlepszą ekipą wśród dziewcząt  okazały się reprezentantki bogatyńskiej „Jedynki”, które zdobyły puchar i złote medale. Srebro pojechało do Porajowa, a brązowe krążki zdobyły dziewczyny z SP 3 Bogatynia. Wśród chłopców najlepsi okazali się reprezentanci bogatyńskiej Trójki, drugie miejsce zajęła Jedynka, a brązowe medale chłopcy z Trzcińca czyli SP 5 Bogatynia. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt najlepsza okazała się Wiktoria Jadczuk (SP 3 Bogatynia), a wśród chłopców Michał Jochym (SP 5 Bogatynia)

W 4-boju LA na wynik drużyny składa się suma 5 najlepszych wyników ( w zawodach może startować 10 osób) uzyskanych przez zawodników z których każdy startuje w 4 konkurencjach – bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 metrów (dziewczyny) i 1000 metrów (chłopcy). Rezultaty uzyskane w poszczególnych konkurencjach przeliczane są na punkty wg tabel wielobojowych. Najlepsi zawodnicy muszą wykazać się niezwykłą sprawnością zarówno w skoku, rzucie i biegach i należą do najwszechstronniejszych sportowców w swojej kategorii wiekowej.