W słoneczną niedzielę, 16 czerwca, odbył się 1. Dzień Dziecka z Przewodnikiem Sudeckim. Organizatorami wydarzenia byli: Daleko jeszcze? Bogatyńska Grupa Przewodników Sudeckich oraz Fundacja Rajd Kotliny Turoszowskiej. Impreza odbyła się dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni, a patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz. 

Przybyłych na bogatyński zalew uczestników, w obecności Naczelnik Wydziału Rozwoju, Turystyki i Promocji Moniki Nawrot, przywitał Dawid Szymaniak. Po odebraniu pakietów startowych, dzieci wraz z opiekunami i przydzielonym do danej grupy przewodnikiem, wyruszyły na pełną atrakcji wyprawę do pobliskiego lasu. Podczas marszu dowiedziały się:

• Jakie skały kryje Ziemia?

• Czy z tej chmury będzie deszcz?

• Jak rozpoznać gatunki drzew?

• Jakie zwierzę pozostawiło ten trop?

• Jak spakować plecak?

• Jak pomóc poszkodowanemu?

Na punktach kontrolnych uczestnicy rozwiązywali zadania, związane z danym stanowiskiem, oraz uzyskali potwierdzenie na punkcie - odpowiednią pieczątkę. Po pokonaniu trasy wszystkie grupy spotkały się na wspólnym ognisku.

Jednak to nie był jeszcze koniec maszerowania. Zakończenie imprezy zaplanowane było przy Dworcu Historycznym w Bogatyni. Po dotarciu na miejsce, dzięki uprzejmości Bractwa Ziemi Bogatyńskiej, wszyscy mogli obejrzeć wystawę przedstawiającą Bogatynię i jej okolicę. Wiele ciekawych historii opowiedziała też Agnieszka Salata-Niemiec.

W końcu nastał ten długo wyczekiwany moment - rozdanie medali. Każde dziecko otrzymało go od przewodnika. To była bardzo radosna chwila.

Pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym ta impreza mogła się odbyć. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do wolontariuszy - naszych przyjaciół, rodzin, znajomych - bez Was to by się nie udało. Dziękujemy również uczestnikom - dzieciom, ich rodzicom i opiekunom - czas spędzony z Wami był dla nas wielką frajdą. Marzy nam się, aby ta impreza odbywała się cyklicznie. Mamy nadzieję, że podzielacie nasze zdanie. 

Z turystycznym pozdrowieniem,

przewodnicy sudeccy: 

Agnieszka Majdanik, 

Aneta Strojanowska, 

Rafał Mazurkiewicz, 

Konrad Kornet, 

Grzegorz Szubert.

Źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.