W sobotę 8 czerwca na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni odbył się międzynarodowy turniej piłkarski Euroregion Cup 2024. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz. Organizatorem był MKS Granica Bogatynia.

W rozgrywkach wzięło łącznie udział 18 zespołów z Polski oraz Czech, co stanowiło liczbę blisko 200 dzieci. Turniej był przewidziany dla rocznika 2014, ale pojawiły się na nim także młodsze dzieci. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy po 6 zespołów. W fazie wstępnej rywalizowano systemem "każdy z każdym". Po niej w fazie finałowej doszło do podziału na kolejne trzy grupy.

Zwycięzcą okazał się zespół MUKS 11 Zielona Góra, drugie miejsce zajął czeski FC Slovan Liberec, a trzecią pozycję zajęła drużyna APMM Zielona Góra. Czwarte miejsce zajęła drużyna U11-czarna Norberta Dawca.

Nasze najmłodsze roczniki prowadzone przez trenerów Dawida Gibasa, Radka Tymochowicza, Marka Dankowskiego zajęły odpowiednio: 18, 17 i 16 pozycję. Brawa dla wszystkich dzieci!

Warto nadmienić, iż była to druga edycja tego turnieju. Miejski Klub Sportowy "Granica" Bogatynia jest organizatorem także turniejów PGE U11 Granica Cup (trzy edycje już za nami) oraz PGE U9 Granica Cup (dwie edycja za nami a kolejna już w grudniu). 

Nadrzędnym celem tego typu rozgrywek jest integracja z rówieśnikami z zagranicy poprzez wzajemną rywalizację w duchu fair play, promocja PGE AP "Granica" Bogatynia i klubu MKS "Granica" Bogatynia a także, ze względu na międzynarodowy charakter imprezy, miasta i gminy Bogatynia.

Źródło: UMIG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.