Stowarzyszenie "Bog-Tur”, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz starostwo z czeskiej miejscowości Višňova już po raz VIII zorganizowali w dniu 18-05-2024 rajd pieszy i rowerowy.

Start honorowy dla rowerzystów z Polski spod bogatyńskiego Urzędu Miasta i Gminy oraz siedziby „Bog-Turu” (piesi). Następnie pojechaliśmy do Višňovej na start ostry. Organizatorzy wytyczyli 1 trasę pieszą (ok. 11 km) i 2 trasy rowerowe (12 km i 26 km) z metą w Bogatyni. Na starcie pobraliśmy karty startowe (batony energetyczne i napoje) na których zaznaczone były kupony na posiłek i napoje oraz udział w loterii fantowej (TOBOLA), nagrody ufundowane przez UMiG oraz starostwo z Višňovej. Po godzinie 10:00, burmistrz Wojciech Dobrołowicz, starosta Michał Scheidl oraz zgromadzeni uczestnicy, gremialnie odliczyli czas do startu. W tej edycji wystartowało 104 uczestników (20 piechurów i 84 rowerzystów) z Polski 34, a z Czech 80 (REKORD). Niestety pogoda nie była łaskawa, co chwila przechodziły opady intensywnego deszczu, silny wiatr i spadała temperatura. Na mecie zziębnięci i lekko przemoczeni, rowerzyści i piechurzy otrzymali gorący posiłek i napoje kawa lub herbata oraz zimne napoje. Na szczęście i dla nas wyszło słońce. Po przybyciu wszystkich uczestników, komitet organizacyjny przeprowadził losowanie loterii fantowej. Tym razem to Czesi mieli więcej kilometrów do pokonania bo musieli wrócić do Višňovej. Organizatorzy złożyli deklarację DO ZOBACZENIA ZA ROK.

Serdeczne podziękowania: burmistrzowi Wojciechowi Dobrołowiczowi oraz staroście z Višňovej Michałowi Scheidlovi za ufundowanie nagród do loterii. Paniom oraz panom z „Bog-Turu” za szybką i miłą obsługę kulinarną Komitetowi organizacyjnemu Barbarze Otrociuk, Tomaszowi Cýrusovi z Czech i innym.

Relacja Sławomir Kałka

Zdjęcia: Marzena Drozdowska, Paulina Szot, Adam Staniszewski, Grzegorz Urban i inni

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.