We wtorkowe przedpołudnie, 13 czerwca 2023, na drodze pieszo-rowerowej w okolicach ogródków działkowych „Relaks”, odbył się Bieg Korczakowski. Zawody zorganizowane zostały dla uczniów szkół podstawowych z miasta i gminy Bogatynia. Frekwencja była bardzo duża - prawie 200 uczniów reprezentowało wszystkie sześć gminnych szkół podstawowych.

Bieg otworzył zaproszony na te zawody Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz.

W pierwszej konkurencji młodsze dzieci rywalizowały na dystansie 400 m, bez prowadzenia klasyfikacji zwycięzców. Kolejnymi punktami imprezy były „Bieg Tyłem” oraz „Błękitny Bieg Bokiem - BBB”. Były to biegi na symbolicznym dystansie 30 metrów, a miały na celu wsparcie osób z autyzmem. Bieg główny na dystansie 1300 m przeprowadzony został z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców.

Wśród dziewcząt wygrała Nadia Pietrzak, wyprzedzając kolejno Emilię Varl oraz Roksanę Kamińską.

Na podium w kategorii chłopców stanęli Antoni Kuczyński, Jacob Kaczmarczyk oraz Kacper Jurczyński.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale oraz słodką przekąskę ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni.

Źródło: UMiG Bogatynia