Kolejne miejsce wypoczynku dla turystów i mieszkańców Hradka nad Nysą powstaje na ulicy Żytawskiej (czes. Žitavská) w parku przy Domu Ludowym.

Miejsce odpoczynku jest realizowane dzięki projektowi „Miejsce odpoczynku dla turystów – ulica Žitavská, Hrádek n/N”, który jest w ponad połowie finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Celem projektu jest stworzenie nowego miejsca odpoczynku dla pieszych, rowerzystów, rolkarzy i innych sportowców, poruszających się po wielofunkcyjnej ścieżce, prowadzącej z punktu Trójstyku do czesko-polskiego przejścia granicznego i dalej do centrum Hradka n/ N wzdłuż ulicy Żytawskiej (czes. Žitavská) i obecnie nie mają możliwości korzystania z obiektów turystycznych przeznaczonych do wypoczynku na tej trasie. Grupą docelową są również rodziny z dziećmi i spacerowicze, którzy również korzystają z wielofunkcyjnej ścieżki. W ten sposób wszyscy użytkownicy bezpiecznie oddalają się od ruchu na ulicy Żytawskiej (czes. Žitavská). Motywacją do jego stosowania jest również bezpieczeństwo na szlaku.

Strefa wypoczynku przeznaczona jest zarówno dla dzieci (zainstalowane zostaną nowe elementy do zabawy), jak i dla dorosłych odwiedzających, którzy znajdą tu stojaki na rowery oraz szachownicę.

Każdy, kto chce tu odpocząć, znajdzie odpowiednią przestrzeń i zagospodaruje swój wolny czas. Można przypuszczać, że samo miejsce odpoczynku przyciągnie turystów i może stać się nową destynacją turystyczną (jak w przypadku geoparku przy ulicy Oldřichovskiej czy miejsca odpoczynku w Oldřichovie na Hranicach).

Kolejnym ważnym celem projektu jest uzupełnienie istniejącej oferty turystycznej dla gości krajowych i zagranicznych w systemie geocaching. Wśród turystów rośnie popularność wyszukiwania ukrytych skrzynek według współrzędnych i danych w systemie https://www.geocaching.com, który oferuje odkrywanie ukrytych i nieznanych miejsc. W związku z tym projekt określi 7 miejsc dziedzictwa kulturowego (4x CZ, 3x PL), w których dotychczas nie zainstalowano skrzynek pocztowych. Skrzynki geocachingowe zostaną przygotowane w czterech wersjach językowych (PL/DE/EN/CZ), wyposażone, zainstalowane i wprowadzone do systemu.

Ta nowa oferta turystyczna ma również przyczynić się do wzrostu liczby odwiedzających czeską i polską stronę Trzech Krajów.

Równie ważnym celem jest kontynuacja współpracy z miastem partnerskim Bogatynią.

źródło, foto: Mesto Hradek/hradek.eu

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.