Gmina mimo pierwotnych kłopotów wyłoniła już wykonawcę. Budowa obiektów małej architektury w ramach Otwartych Stref Aktywności przy ulicy Energetyków będzie kosztowała 80 tys. zł.

 

Siłownia zewnętrzna przy ulicy Boznańskiej w Bogatyni, fot. archiwum bogatynia.info.pl

OSA powstanie na działce na przeciwko wejścia do byłego przedszkola. Przedmiotem zamówienia jest budowa ogólnodostępnej, wielofunkcyjnej, plenerowej strefy aktywności przeznaczonej do realizacji w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo- rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności.

W ramach zadania wykonawca zbuduje siłownię plenerową wyposażoną w 6 różnych urządzeń, w tym jedno dostosowane dla osób niepełnosprawnych i jedno dla dzieci, strefę relaksu wyposażoną w 4 ławki oraz urządzenia do gier edukacyjnych montowanych na stałe do podłoża oraz infrastrukturę towarzyszącą, w tym stojak na rowery, kosze na odpady, tablicę informacyjną, a także dojścia i nawierzchnie wokół urządzeń.

Zestawienie elementów wyposażenia składa się z montażu urządzeń sportowych siłowni plenerowej: urządzenie do wyciskania siedząc 1-os - 1 szt.; prasa nożna 1-os - 1 szt.; wahadło 1-os;- narciarz 1-os - 1 szt.; urządzenie wielofunkcyjne dla dzieci 4-os - 1 szt.; urządzenie wielofunkcyjne dla niepełnosprawnych 2-os - 1 szt.. W skład strefy relaksu wejdzie ławka z oparciem montowana na stałe do podłoża 4 szt.; stół do gry w szachy montowany na stałe do podłoża - 1 kpi; stół do ping ponga montowany na stałe do podłoża 1 szt. Infrastruktura towarzysząca to tablica informacyjna montowana na stałe do podłoża 1 szt.; betonowy kosz na odpady 2 szt. i stojak rowerowy na 5 stanowisk - 1 szt.

Inwestycję zrealizuje firma HUSE z Bielska-Białej za ok. 80 tys. zł. Czas na wykonanie zadania to 90 dni. 

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.