Sekcja Turystyki Rekreacyjnej „Bog-Tur” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, zorganizowała zakończenie sezonu 2020/2021 w którym uczestniczyli zaproszeni goście min: burmistrz Wojciech Dobrołowicz, wiceburmistrz Aleksandra Ratajczak, przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Kubica. Przewodniczący sekcji Sławomir Kałka, przedstawił sprawozdanie z działalności „Bog-Tur” w minionym sezonie.

W roku 2020, zorganizowaliśmy tylko 14 wycieczek rowerowych (obostrzenia covidowe) w których uczestniczyło 117 osób a przejechaliśmy 960 km. Wspólnie ze starostą z czeskiej Visnovej, zorganizowaliśmy po raz 5 „Eurotour 2021” a sezon rowerowy zakończyliśmy wycieczką rowerową do Działoszyna pod pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki (mały jubileusz 10 wycieczka).

W sezonie 2020/2021 (rowerzyści mają sezon od kwietnia do października, a piechurzy od 1 listopada 2020 do 31 października 2021) zorganizowaliśmy 20 pieszych wycieczek po najbliższej okolicy Polski, Czech i Niemiec, m.in. w bogatyńskiej 10, chrastawskiej 50  w których uczestniczyło 247 osób a przeszliśmy 406 km. Zorganizowaliśmy 9 wyjazdów autokarowych m.in. Bieszczady, Spreewald w Niemczech, Mazury, Tatry – Zakopane, czeska Praga. Już po raz 3 uczestniczyliśmy w „Rajdzie flanela”. 13 członków sekcji zdobyło Koronę Gór Polskich, a  23 weszło na najwyższy szczyt w Polsce – Rysy.

Burmistrz wspólnie z dyrektorem OSiR Adamem Ignatowiczem wręczyli puchary i statuetki członkom sekcji za wycieczki rowerowe do 19 wież widokowych w okolicy, wejście na najwyższy szczyt w Polsce Rysy, zdobywcą korony gór w Polsce( zdobycie najwyższych wzniesień we wszystkich pasmach polskich gór) oraz drobne upominki dla najaktywniejszych członków „Bog-Turu”.                                         

Następnie uczestnicy bawili się „do białego rana”. Do zobaczenia na turystycznym szlaku i ścieżkach rowerowych w sezonie pieszym (który już trwa) 2021/2022 i rowerowym od kwietnia 2022.

Zdjęcia Roman Krukowski.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.