(...) wysłałem na adres Urzędu Miasta i Gminy poniższego e-maila. Ponieważ nie mam dużych nadziei na to, że ktoś w Urzędzie potraktuje go serio (obym się mylił!), wysyłam tę interwencję również do Państwa, licząc na poruszenie tego ważnego tematu na łamach internetowych.

Osobę odbierającą pocztę wysyłaną na adres Urzędu Miasta i Gminy, proszę o przekazanie poniższej korespondencji Panu Burmistrzowi:
 
Dzień dobry szanowny Panie Burmistrzu!
Po raz kolejny doszło w Bogatyni do zmasakrowania pięknego drzewa. Tym razem przy ulicy Energetyków 24. W sobotę 20 listopada 2021 roku, około godz. 7:30, zajechała tu ekipa MZGK i przystąpiła do tego, o czym na kilka dni wcześniej firma ta powiadamiała parkujących w pobliżu kierowców specjalnym ogłoszeniem przyczepionym do tegoż drzewa. W ogłoszeniu mowa była o przycinaniu gałęzi. A jak to wyglądało w rzeczywistości? W ciągu kilkunastu minut piękne drzewo zamieniło się w żałosny kikut - pień prostopadle przecięty na wysokości 5-6 metrów i ani jednaj pozostawionej gałązki, umożliwiającej dalszą wegetację drzewa.
Nie jest to pierwszy przypadek takiego traktowania przyrody, a w szczególności drzew, w naszym mieście.
Dlaczego pan, Panie Burmistrzu nie zatrudnia w podobnym celu wykwalifikowanych, przeszkolonych pracowników? Czy ktoś sprawuje nadzór nad takimi operacjami - jakiś dendrolog, pracownik wydziału środowiska, kierownik MZGK, ktokolwiek, kto mógłby zapobiec tego rodzaju wandalizmowi?
Czy też wszyscy to mają gdzieś? Czy w dzisiejszych czasach zmian klimatycznych trzeba jeszcze kogoś przekonywać o pożytkach z istnienia drzew? Można nawet powiedzieć, że instytucjonalne niszczenie drzew, to kompromitacja naszego miasta.
Będę wdzięczny za odpowiedź na tę interwencję. Myślę również, że dla wizerunku Pana i całego Urzędu, korzystne byłoby przedstawienie wyjaśnienia na forum publicznym, np. na internetowej stronie Urzędu lub w gazecie gminnej (nawet wtedy, gdy wymagałoby to zmniejszenia formatu któregoś ze zdjęć), a najlepiej i tu i tu.

***

Teksty i zdjęcia pochodzą od naszych czytelników lub są przez nich wskazane. Widziałeś coś ciekawego? Coś Cię bulwersuje? Masz fajne zdjęcie? Chcesz podzielić się ciekawymi tematami z innymi. Zapraszamy do naszego nowego działu Okiem czytelników, gdzie będą umieszczane Wasze tematy. Tekst,  lub temat można zamieścić za pomocą poczty elektronicznej e-mail do nas (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), wiadomości wysłanej z naszego konta Facebook albo umieszczenia tematu na naszej "tablicy" (www.facebook.com/BogatyniaInfo) lub przez formularz kontaktu (bogatynia.info.pl/skontaktuj-sie-z-nami).
Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.