Już 24 maja 2025 roku Bogatyński Ośrodek Kultury ponownie stanie się stolicą polskiej satyry! To właśnie wtedy odbędzie się finał 42. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Turniej Małych Form Satyrycznych, wydarzenia, które od lat bawi i zaskakuje publiczność.

Po burzliwych eliminacjach wyłonione zostanie grono finalistów, którzy zmierzą się w ostatecznej walce o tytuł "ŁGARZA ROKU" i atrakcyjne nagrody. Publiczność zgromadzona w BOK o godzinie 16:00 będzie świadkiem starcia najlepszych w swoim fachu, a całość poprowadzi, zamiast tradycyjnie Artura Andrusa, dyrektor BOK Marcin Woroniecki!

Finałowy turniej "ŁGARZY" to tradycyjnie dwie główne kategorie konkursowe:

• Prezentacje Sceniczne: W tej części wieczoru finaliści zaprezentują swoje autorskie, często zaskakujące i pełne humoru etiudy sceniczne. Wśród nich znajdzie się m.in. wyczekiwana prezentacja sceniczną pod tytułem "Króla Łgarzy". O zwycięstwie zadecyduje nie tylko pomysłowość i treść występu, ale także umiejętności aktorskie i interakcja z publicznością.

• Pojedynek Łgarzy: To najbardziej emocjonująca część wieczoru, w której finaliści staną do improwizowanych pojedynków na kłamstwa i zmyślone historie. To prawdziwy test kreatywności, błyskotliwości i umiejętności przekonywania do najbardziej absurdalnych opowieści. Stawką jest prestiż i cenna nagroda.

Organizatorzy przygotowali również wyjątkową gratkę dla publiczności. Gwiazdami tegorocznej edycji będą znakomici Zabłocki i Mozil, którzy zaprezentują swój program pod intrygującym tytułem "Chodźmy na ławeczkę". Ich wspólny występ z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń .

Turniej Łgarzy to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim doskonała okazja do zanurzenia się w świecie inteligentnego humoru i satyry na najwyższym poziomie. To szansa, by zobaczyć na jednej scenie utalentowanych artystów i spędzić wieczór w wyjątkowej atmosferze.

Nie przegapcie tego! Już 24 maja o godzinie 16:00 w Mozi w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Przybywajcietłumnie!

Zabłocki i Mozil zapraszają na "Ławeczkę" – sentymentalna podróż z humorem

Michał Zabłocki i Czesław Mozil, dwaj nietuzinkowi artyści polskiej sceny muzycznej, połączyli siły, by stworzyć projekt, który z miejsca podbił serca publiczności. Ich wspólne dzieło, sygnowane tytułem "Zabłocki i Mozil choćby na ławeczkę", to nie tylko chwytliwy singiel, ale przede wszystkim album "Chodźmy na ławeczkę", który ukazał się 25 października 2024 roku.

Już sam singiel "Ławeczka", firmowany jako Zabłocki Osobiście feat. Czesław Śpiewa, zyskał ogromną popularność, czego dowodem jest prestiżowa Nagroda Publiczności zdobyta podczas 61. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2024 roku. Ten ciepły i nostalgiczny utwór, do którego tekst i muzykę stworzył Michał Zabłocki we współpracy z Arturem Malikiem i Adamem Drzewieckim, przywołuje wspomnienia szkolnych lat i przyjaźni, których symbolem staje się tytułowa ławka.

Album "Chodźmy na ławeczkę" to kontynuacja tej sentymentalnej podróży. Zawiera on jedenaście autorskich kompozycji, do których w większości teksty napisał Michał Zabłocki. Całość jest opisywana jako "słodko-gorzki komentarz do świata", podany z charakterystycznym dla obu artystów humorem i okraszony wpadającymi w ucho melodiami.

Za produkcję muzyczną albumu odpowiadają Artur Malik, Adam Drzewiecki, Filip Kuncewicz oraz Tomasz Banaś, którzy wspólnie stworzyli spójne i interesujące brzmienie. Wśród jedenastu utworów znajdziemy takie tytuły jak "Szkoda życia", "Drzemy koty", "Ta nasza miłość" czy "Dziwny pociąg", które razem tworzą różnorodną, ale tematycznie powiązaną całość.

Zabłocki i Mozil sami określają swój album jako "lek na deprechę", zapraszając słuchaczy do wspólnego muzycznego spotkania i rozmowy. Ich twórczość to połączenie poetyckich tekstów z charyzmatycznym wykonaniem, które z pewnością trafi do szerokiego grona odbiorców ceniących sobie inteligentne i emocjonalne piosenki z nutą ironii i dystansu. Projekt "Zabłocki i Mozil choćby na ławeczkę" to dowód na to, że połączenie dwóch silnych artystycznych osobowości może zaowocować czymś wyjątkowym i zapadającym w pamięć.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.