Jubileuszowa edycja Festiwalu Hałda Jazz  to prawdziwa gratka dla miłośników dobrej muzyki w dobrym wykonaniu! Po raz kolejny na festiwalowych scenach zabrzmią te bardziej i mniej znane utwory różnych autorów, w wykonaniu znakomitych artystów z całej Polski.

O Festiwalu:

Międzynarodowy Festiwal Hałda Jazz obchodzi w tym roku 15-lecie. Przez ten czas na scenie festiwalu zrealizowano dziesiątki koncertów, maratony filmowe, warsztaty dla najmłodszych, wystawy fotograficzne a ostatnio nawet  spektakl muzyczny. Hałda Jazz ma swoją genezę w bogatyńskim zagłębiu górniczo-energetycznym, skąd wzięła się jego nazwa. Festiwalowa scena nie jest jednak związana z żadnym konkretnym miastem, a jego organizatorzy są otwarci i elastyczni w działaniu. Z całą pewnością Hałda Jazz jest festiwalem dolnośląskim, bo oprócz Bogatyni gościł na deskach Wałbrzycha, a jubileuszowa edycja odbędzie się we Wrocławiu. Znak firmowy festiwalu budowały koncerty z udziałem znakomitych, czołowych artystów polskich o międzynarodowym formacie, m.in. Tomasza Stańko, Leszka Możdżera, Grażyny Auguścik, Urszuli Dudziak, Piotra Wojtasika i innych. Gościem specjalnym jazzowej Hałdy był Marcin Kydryński, a Marek Niedźwiedzki poświęcił Hałdzie jedną z historycznych już audycji Markomania nadawanych w Radiowej Trójce. Gośćmi „Niedźwiedzia” byli Tomasz Stańko (darczyńca trąbki przeznaczonej na licytację) oraz Krzysztof Witkowski – twórca festiwalu i organizator zbiórki charytatywnej na rzecz powodzian w Bogatyni.

Jubileuszową edycję Festiwalu organizują: Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green  oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS)

Kulturę Wysokich Lotów wspiera: Port Lotniczy Wrocław

Koncert: Muzyka świata. Cztery Strony Lotu

14 listopada 2022, godz. 17.30

Port Lotniczy Wrocław

Już 14 listopada będziemy mogli posłuchać wyjątkowej muzyki w miejscu, gdzie krzyżują się drogi świata, tj. w Porcie Lotniczym Wrocław. W niepowtarzalnej przestrzeni akustycznej wybrzmi subtelna i eteryczna muzyka inspirowana bogactwem egzotycznych kultur. Muzyka improwizowana w wykonaniu wirtuozów swoich instrumentów przeniesie nas w czasie i przestrzeni. Usłyszymy dynamiczne i transowe bębny Afryki, ulotne dźwięki fletów Ameryki Południowej, bliskowschodnie alikwoty grane na duduku, a to wszystko wypełnione jazzową energią i otwartą improwizacją. Muzyka wspólnoty ludzi, wśród ludzi, dla ludzi, we wspólnej przestrzeni wyobraźni!W koncercie wezmą udział muzycy związani z polską sceną jazzową oraz world music. Na instrumentach dętych – trąbce, flugelhornie, fletach, fletni i overtonie – zagra wybitny jazzman Adam Kawończyk. Na trzech rodzajach gitar usłyszymy Piotra Domagałę – instrumentalistę, kompozytora, lidera wielu projektów artystycznych i wykładowcę Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W sekcji rytmicznej, na bezprogowej gitarze basowej zagra Krzysztof Witkowski – muzyk i animator sztuki związany m.in. z takimi projektami muzycznymi jak Hałda Jazz, spektakl „Nim Wstanie Dzień, czy Roy Bennett Group. Na instrumentach perkusyjnych i akordeonie towarzyszyć mu będzie Oleg Dyyak, multiinstrumentalista znany ze współpracy z zespołem The Cracow Klezmer Band. Doświadczeni artyści od lat współpracują ze sobą w ramach autorskich projektów artystycznych, m.in. brali udział we wspólnych sesjach nagraniowych płyt Piotra Domagały „Slavonic Tales”; i „Pnącza”, Lecha Dyblika „W miasteczku Tarusa”;, współtworzyli też międzynarodowy projekt muzyczny „A Handful of Acceptance”.

Kwartet współtworzy z aktorem Michałem Koselą entuzjastycznie przyjęty przez publiczność spektakl wg pomysłu i scenariusza Krzysztofa Witkowskiego – „Nim Wstanie Dzień”, spektakl o życiu i twórczości Krzysztofa Komedy.

Wstęp na koncert jest wolny.

Koncert: Dziwny Jest Ten Świat. Piosenki Czesława Niemena

23 listopada 2022, godz. 19.30

Teatr muzyczny CAPITOL, Scena Ciśnień

Już 23 listopada 2022, we wrocławskim Teatrze Muzycznym CAPITOL,  znakomici muzycy zaprezentują jazzowe aranżacje utworów Czesława Niemena. W repertuarze Koncertu „Dziwny Jest Ten Świat” znajdą się zarówno te genialne i wciąż aktualne utwory Czesława Niemena, jak i te, które być może usłyszycie Państwo po raz pierwszy!

Przed publicznością wystąpi wokalista Joachim Perlik – artysta, który zasłynął z niezwykle wiernego wykonawstwa kompozycji Niemena.

Artyście akompaniować będzie kwintet w składzie:

Marcin Fic – trębacz jazzowy, autor aranżacji m.in. utworów do koncertów: „Tribute to Aretha Franklin’’,

Wojciech Pruszyński – pianista, od 2012 roku pracuje jako wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogrórskim.

Marek Popów – gitarzysta reprezentujący wrocławskie środowisko muzyczne, na co dzień związany z bluesem, jeden z najbardziej cenionych muzyków wrocławskiego środowiska bluesowego. Krzysztof Witkowski – twórca i reżyser spektaklu „Nim Wstanie Dzień”, założyciel i menadżer polsko- angielskiego projektu „Roy Bennet Group”, osoba zasłużona dla kultury polskiej, twórca festiwalu Hałda Jazz, Damian Szajkowski – perkusista, ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Od 10 roku życia nie rozstaje się z perkusją.

Bilety na koncert dostępne: https://bit.ly/3NVx61P oraz w kasie Teatru Capitol

24.11 również Zagroda Kołodzieja w Zgorzelcu zaprasza na koncert "Dziwny jest ten świat". Piosenki Czesława Niemena. Obok największych hitów Mistrza w jazzowych aranżacjach, będą także kompozycje, które być może usłyszycie po raz pierwszy!

🔗Bilety: na https://bit.ly/3WF8duZ oraz w recepcji Pensjonatu Zagroda Kołodzieja, ul. Aleje Lipowe 1 w Zgorzelcu.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.