6 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 w Bogatyni odbył się XV Festiwal Małych Form Artystycznych w Języku Angielskim – reaktywacja. Po dwóch latach pandemii organizatorzy dołożyli starań, aby impreza, która w latach 2006-2020 przyciągnęła do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury ponad 1 400 uczestników z niemal wszystkich szkół gminy Bogatynia i powiatu zgorzeleckiego, inspirowała kolejne pokolenia uczniów i nauczycieli.

FM FAJA to konkurs promujący artystyczne wykorzystanie języka angielskiego. Wyrównuje szanse edukacyjne, gdyż może w nim wziąć udział każdy uczeń, który sam lub w grupie do pięciu osób przygotuje własny występ w języku angielskim.

Tak było i tym razem. 29 uczestników ze Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej w Porajowie i Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z nauczycielami połączyło naukę języka angielskiego z zabawą. Publiczność zachwyciły wiersze, w tym przepiękny liryczny tekst autorski, monolog prosto z tutorialu do znanej gry video, zabawny skecz ze stworzonymi przez uczniów rekwizytami, żywe scenki, przygotowane przez najmłodszych oraz zapierające dech w piersiach piosenki. Artyści wystąpili w przebraniach i kostiumach podkreślających artystyczny klimat spotkania.

Jurorzy nie mieli łatwego zadania, bo w pewnym sensie wszyscy byli zwycięzcami – pokonali tremę, znaleźli siły i odwagę, by po okresie izolacji wyjść na scenę i podzielić się swoją pasją.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Błażej Paszkiewicz, Krystian Romaniuk, Jakub Żyła, Hanna Łuczak – SP5 Bogatynia,

I miejsce – Oliwia Danilecka – SP4 Bogatynia,

I miejsce – Emilia Nowak – SP Porajów,

II miejsce – Wiktoria Zacharuś – SP4 Bogatynia,

II miejsce – Natalia Nowacka – SP Porajów,

III miejsce – Amelia Urbańczyk – SP4 Bogatynia.

Wyróżnienia:

I – Elżbieta Ernest, Maja Chwiedziuk, Maks Karadzios, Sara Cieślińska, Karolina Ogonowska – SP4 Bogatynia

II – Małgorzata Kucal – SP4 Bogatynia

III – Laura Kowalczyk, Oliwia Trypuć, Nadia Tomczyk, Sara Czerwień, Liliana Babral – SP5 Bogatynia

III – Ewelina Danilewicz, Aleksandra Fajfrowska, Kornelia Krawczyk, Milena Piątek, Karolina Kania – SP4 Bogatynia.

Za udział dziękujemy Krystianowi Filipczakowi, Hubertowi Chlebnemu, Karolinie Kuczaj z SP4 oraz Anecie Urban ze szkoły z Porajowa.

Imprezę uświetniła obecność władz miasta, w tym Burmistrza MiG Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza, który objął festiwal swoim patronatem, oraz Zastępcy Burmistrza ds. Społecznych Aleksandry Ratajczak. Za życzliwe wsparcie naszych działań serdecznie dziękujemy!

Źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.