Kalendarz wydarzeń
Program Jakuby
PIĄTEK (25.08) ROZPOCZĘCIE JARMARKU
14:00 - POCZĄTEK PIERWSZEGO DNIA JARMARKU
- wystawa marionetek teatru Klinika Lalek/ ul. Daszyńskiego
- animacje dla dzieci grupa TIK TAK, instalacje Kulturinsel/ Bulwar Grecki
od 15:00 - Teatr Żywy - szczudlarze /ul. Daszyńskiego, Wrocławska
17:30 - PARADA HISTORYCZNO - ARTYSTYCZNA
Miejsce zbiórki: Brama Jakubowa
Korowód wyruszy spod bramy Jakubowej
/ ul. Daszyńskiego na wysokości stacji paliw STW /
- parada uliczna Teatr Woskresinnia
18:00 - ODSŁONIĘCIE POPIERSIA JAKUBA BÖHME
/ Dom Jakuba Böhme, ul. Daszyńskiego 12 /
18:30 - CEREMONIA OTWARCIA JAKUBÓW I ALTSTADTFEST
/most Staromiejski /
19:00 - UROCZYSTE PRZEKAZANIE KLUCZY DO MIASTA ZGORZELEC dla Jakuba Böhme
/scena przy moście Staromiejskim /
21:00 - SPEKTAKL "Wiśniowy sad" - Teatr Woskresinnia
/ul. Wrocławska /
JAKUBOWA SCENA | PRZY MOŚCIE STAROMIEJSKIM
od 16:00 | zespoły: Łużyczanki, Podolanie, Szelindek, Hoverla
SOBOTA (26.08) DZIEŃ ARTYSTÓW ULICY
od 12:00 - POCZĄTEK DRUGIEGO DNIA JARMARKU
14:00, 16:30, 19:00 - RYCERSKI TURNIEJ KONNY/ ul. Scultetusa
14:00 - 19:00 - WARSZTATY FILOZOFICZNE /ul.Daszyńskiego / namiot biblioteczny/
happening stoicki "Powrót Stoików"- dr Tomasz Mazur z Centrum Praktyki Stoickiej
W ramach happeningu: miniwykład "Podstawy skutecznej współczesnej praktyki stoickiej", improwizowane sceny "Z życia stoików", quiz wiedzy o stoicyzmie. Kiermasz książek o tematyce stoickiej.
13:00 - 19:00 - WARSZTATY TEATRALNE DLA DZIECI - gry i zabawy teatralne
/ Grupa animacyjna TIK TAK, instalacje Kulturinsel / bulwar Grecki /
15:00 - parada Teatr Woskresinnia, prowadzenie Szelindek / ul. Daszyńskiego, Wrocławska
16:00, 17:30, 19:00 - parada Teatr Klinika Lalek /ul. Daszyńskiego, Wrocławska
15:00 - 19:00 - Clown Feliks /ul. Daszyńskiego, Wrocławska
15:00 - 19:00 - pokazy pieszego turnieju rycerskiego
16:00 - 18:00 - spływ na byle czym Nysą Łużycką
Start : nadbrzeże Uferpark Görlitz, meta : okolice mostu Staromiejskiego
16:00 - 20:00 - ULICZNE WYSTĘPY | kapela Timingeriu, zespół Szelindek, kapela Huslar, Tsigunz Fanfara Avantura
19:00 - 23:00 - POLSKO NIEMIECKIE WARSZTATY TANECZNE "JAKUBOWA POTAŃCÓWKA NA DECHACH" /nauka polskich tańców ludowych / bulwar Grecki /
|grają: Warszawska Orkiestra Sentymentalna i kapela Tęgie Chłopy
21:00 - Teatr Klinika Lalek spektakl "Cyrkus"/ ulica Wrocławska
JAKUBOWA SCENA | PRZY MOŚCIE STAROMIEJSKIM
od 15:00 | zespoły: Swing&Blues Jazz Orchester, Pogranicze, Lusatia, Szelindek
NIEDZIELA (27.08) DZIEŃ HISTORYCZNY
od 12:00 - POCZĄTEK TRZECIEGO DNIA JARMARKU
13:00 - 19:00 - WARSZTATY TEATRALNE dla dzieci - gry i zabawy teatralne
Grupa animacyjna TIK TAK, instalacje Kulturinsel/ bulwar Grecki
14:00 - 19:00 - WARSZTATY FILOZOFICZNE / ul.Daszyńskiego
Biblioteczne warsztaty plastyczne. "Filozofia - Historia - Książka".
14:00 -18:00 - rycerski turniej konny/ ul. Scultetusa
14:00 -18:00 - uliczne występy zespołu Szelindek
14:00 -18:00 - pieszy turniej rycerski /ul. Daszyńskiego
14:00 -18:00 - Obóz historyczny zaprasza na spotkanie z rekonstruktorami, którzy przybliżą realia życia obozu wojskowego z pierwszej połowy XVII wieku: pokazy musztry, pokazy strzeleckie z wykorzystaniem muszkietów i dział, pokazy fechtunku bronią białą, sceny z życia obozowego.
W przerwach między pokazami będzie można zobaczyć jak i poznać tajniki dawnych rzemiosł takich jak: pasamonictwo, dziewiarstwo, krawiectwo, kapelusznictwo, kaletnictwo, a w ramach rozrywki zagrać w historyczne gry i zabawy.
TEATR JAKUBOWY POD CHMURKĄ / bulwar Grecki
14:00 - Wędrowny Teatr Lalek Małe MI - spektakl pt. "Para buch"
15:30 - Clown Feliks
17:00 - Wędrowny Teatr Lalek Małe MI - spektakl pt. "Ali-Baba"
16:00 - Międzygalaktyczne Mistrzostwa w Rzucie Butem im. szewca Jakuba Böhme /ul. Daszyńskiego
JAKUBOWA SCENA | PRZY MOŚCIE STAROMIEJSKIM
od 14:00 | zespoły: Dzikie Jabłka, Huslar, Tęgie Chłopy
-wybory miss i mistera Jakubów
Przez cały czas trwania imprezy:
spotkania Jakuba Böhme z mieszkańcami oraz zwiedzanie Domu Jakuba Böhme