W miniony weekend (11-12.06.2016 r.) sześcioosobowa reprezentacja najstarszych zawodników UKS Patomswim Bogatynia wzięła udział w Letnich Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska. Impreza zgromadziła około 250 zawodników z 36 klubów.

Dwudniowe zmagania na pływalni we Wrocławiu zaowocowały 13 medalami, w tym sześcioma złotymi, czterema srebrnymi oraz trzema brązowymi. Ponadto nasz klub zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej (35 klubów), ustępując jedynie największym klubom Dolnego Śląska- Juvenii oraz Śląskowi Wrocław.

Olga Szczotka zdobywając pięć złotych medali zdeklasowała rywalki i zwyciężyła w klasyfikacji generalnej.  Kamila Ślązak zbliżając się do swojej 'życiówki' wygrała dystans 50m stylem motylkowym, tym samym zdobywając swój pierwszy w karierze medal Mistrzostw Okręgu. Roksana Prądzyńska poprawiając rekordy życiowe uplasowała się dwa razy na drugim miejscu na 200m i 100m stylem motylkowym, gdzie zaraz za nią ściany dotknęła Kamila Ślązak, zdobywając brąz.

Piotr Zalewski na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym zajął trzecie miejsce i mógł cieszyć się z pierwszych medali najwyższej rangi wojewódzkiej. Igor Remian uzyskał również świetny czas na 100m stylem klasycznym, co dało mu srebrny medal. Na pochwałę zasługuje również Krystian Wajer, dla którego były to pierwsze zawody na długim basenie. Czasy, które uzyskał na żabkarskich dystansach, pozwalają na optymistyczne patrzenie w pływacką przyszłość tego młodego zawodnika.

Indywidualne czasy zawodników: www.swimrankings.net. Gratujemy wyników i z optymizmem szykujemy się do Letnich Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 15-17 lipca br.