Bardzo dobrze zaprezentował się zespół FA Bogatynia w I etapie Mikroregionalnym Mistrzostw Polski szkółek FA - rocznik 2004 i młodsi - rozegranym 29.09.13r w Bolesławcu

W turnieju wystąpiło 9 drużyn (FA Lwówek Śląski, FA Krosno Odrzańskie, FA Legnica, FA Wrocław, FA Wałbrzych, FA Bolesławiec, FA Bogatynia, FA Leszno I, FA Leszno II).

Młodzi piłkarze FA Bogatynia zajęli bardzo wysokie 2 miejsce odnosząc w 8 meczach 7 zwycięstw i 1 porażkę. Zdobyli 25 bramek tracąc zaledwie 5. W Mistrzostwach Polski FA nie liczy się punktów, a o miejscu w tabeli decyduje bilans bramkowy. Nasz bilans bramkowy wynosi po pierwszym turnieju +20.

Turniej rewanżowy rozegrany zostanie 20.10 w Legnicy. Do dalszej rundy, czyli rozgrywek Makroregionalnych, awansują dwie najlepsze drużyny a stamtąd już bardzo blisko do finału Mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany w Opolu.

Królem strzelców turnieju został Maksymilian Kokociński (Leszno I), najlepszym bramkarzem Wiktor Nowicki (Leszno I), a najlepszym zawodnikiem turnieju został reprezentant FA Bogatynia Igor Wydrzyński!

Football Academy (2004 i młodsi) reprezentowali:

Zawodnicy - Wiktor Szkibiel, Bartek Stankiewicz, Mateusz Jaworski, Igor Wydrzyński, Kuba Zieniewicz, Igor Gontarek, Wiktor Rogulski, Wiktor Pluta, Dominik Leśniewski, Adam Romańczuk.

Trenerzy – Adrian Pawelczyk i Maciej Kameduła.