b_699_699_16777215_00_images_stories_policja_woreczek_z_marihuana_24.02.jpg

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy na jednej z ulic w Zgorzelcu po pościgu zatrzymali kierującego pojazdem marki Audi. Jak się później okazało 33-latek poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania, ponadto posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami, miał przy sobie narkotyki i prowadził pod ich wpływem. W pojeździe znajdował się również 20-letni pasażer, który był poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości, celem odbycia 90 dni pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a 33-latek usłyszał już zarzuty. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed Sądem.

 

Policjanci ze zgorzeleckiej „drogówki” podczas nocnego patrolu na jednej z ulic w mieście próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. Ten jednak, pomimo  wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, przyspieszył i zaczął uciekać. Podczas ucieczki kierujący prowadził pojazd agresywnie, łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego w tym jadąc „pod prąd”, co stwarzało ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Do działań pościgowych włączyli się również policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie i  w jednej z miejscowości w powiecie pojazd został zatrzymany.

Jak się okazało za kierownicą audi siedział znany policjantom z wcześniejszych czynności 33-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, a na miejscu pasażera jego 20-letni kolega.

Okazało się, że kierowca poszukiwany jest przez niemiecki wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania oraz posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo przy 33-latku policjanci zabezpieczyli woreczek z narkotykami, a przeprowadzony test wykazał, że kierował będąc pod ich wpływem.

Pasażerem ściganego pojazdu okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości, celem odbycia 90 dni pozbawienia wolności.

33-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo wydawanych mu przez funkcjonariuszy poleceń do zatrzymania pojazdu, posiadania  narkotyków, kierowania pod ich wpływem i pomimo sądowego zakazu.

Mężczyzna, podobnie jak jego 20-letni kolega, trafił już do aresztu z uwagi na to, że był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Teraz o jego losie zadecyduje Sąd.

Źródło, foto: KPP w Zgorzelcu

Kategoria: Aktualności