b_699_699_16777215_00_images_stories_policja_car_blysk.jpg

Policjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku wspólnie z „kryminalnymi” ze zgorzeleckiej komendy zatrzymali dwóch więźniów, którzy samowolnie oddalili się z półotwartego Zakładu Karnego. Jeden z nich, 37-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał zarzut kradzieży pojazdu w którym znajdowały się elektronarzędzia. Łączną wartość strat pokrzywdzony wycenił na 8 tys. zł. Pojazd który został skradziony oraz cześć narzędzi udało się odzyskać. Podejrzany razem ze swoim 34-letnim kolegą wrócili już za kraty więzienia. Teraz obaj odpowiedzą przed Sądem za bezprawne uwolnienie się.

Zdjęcie przykladowe, fot. archiwum

2 grudnia br. Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu została powiadomiona o kradzieży pojazdu marki VW z terenu Zgorzelca. W pojeździe znajdowały się elektronarzędzia oraz dokumenty pojazdu. Właściciel wartość strat wycenił na łączną kwotę 8 tys. zł. Jednocześnie policjanci otrzymali informacje o samowolnym oddaleniu się dwóch więźniów Zakładu Karnego typu półotwartego. 34-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego razem z 37-letnim mieszkańcem powiatu zgorzeleckiego wyszli  do pracy i po jej zakończeniu nie wrócili do zakładu.

Na podstawie posiadanych informacji policjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku oraz Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy po kilku dniach zatrzymali dwóch uciekinierów. Pojazd który został skradziony został odzyskany na ternie Niemiec. Udało się również odzyskać cześć skradzionych narzędzi.

37- latek usłyszał zarzut kradzieży pojazdu, którego dopuścił w warunkach powrotu do przestępstwa. Natomiast, obaj odpowiedzą za bezprawne uwolnienie się.

Źródło KPP w Zgorzelcu

 

Kategoria: Aktualności