b_699_699_16777215_00_images_stories_policja_droga_jesien.jpg

Podczas długiego listopadowego weekendu zgorzeleccy policjanci zatrzymali, aż 10 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości. 9 kierujących prowadziło pomimo sądowych zakazów , 5 przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. 1 z kierujących, aby uniknąć odpowiedzialności próbował wręczyć policjantom pieniądze, kolejny nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Wszyscy łamiący przepisy ruchu drogowego i popełniający przestępstwa, również przeciwko bezpieczeństwu na drodze odpowiedzą teraz przed Sądem.

 

W ramach prowadzonej akcji pn. „Listopadowy weekend” zgorzeleccy policjanci ruchu drogowego podejmowali działania mające zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, jak i podróżujących przez nasz region.

Niestety podczas działań policjanci z całego powiatu zatrzymali, aż 10 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości. Poza brawurą i nieostrożną jazdą to nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

1 z kierujących w stanie nietrzeźwości, 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, w celu uniknięcia odpowiedzialności chciał przekupić policjantów. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. 

Funkcjonariusze zatrzymali również 9 kierujących, którzy prowadzili samochody pomimo sądowych zakazów. Złamanie takiego zakazu jest przestępstwem opisanym w art. 244 kodeksu karnego i za jego popełnienie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz niej sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Jeden z kierujących posiadający sądowy zakaz kierowania pojazdami nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna znany jest zgorzeleckim policjantom z wcześniejszych czynności. Mimo niezatrzymania się do kontroli drogowej policjanci sporządzili odpowiednia dokumentację w celu ukarania mężczyzny za popełnione przestępstwa za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

5 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzistą był  39-letni mieszkaniec powiatu milickiego, który w terenie zabudowanym pędził, aż 140 km/h, o 90 km/h więcej niż obowiązywało ograniczenie prędkości. Teraz oprócz mandatu karnego i nałożonych punktów karnych 39-latek może pożegnać się z prawem jazdy nawet na 3 miesiące.

Wszyscy łamiący przepisy ruchu drogowego i popełniający przestępstwa, również te przeciwko bezpieczeństwu na drodze, odpowiedzą za swoje czyny przed Sądem.

Źródło, foto: KPP w Zgorzelcu

Kategoria: Aktualności