b_699_699_16777215_00_images_stories_policja_Wlam2019_1.jpg

Najbliższe trzy miesiące za więziennymi kratami spędzi 31-latek z powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna usłyszał łącznie 16 zarzutów za liczne włamania do mieszkań, obiektów handlowych, pojazdów, kradzieże kół z pojazdów, zniszczeń mienia, a także zarzut za rozbój i groźby karalne.

 

Wartość skradzionych i zniszczonych przedmiotów pokrzywdzeni wstępnie wycenili na łączną kwotę prawie 66 tys. zł. Część mienia udało się odzyskać. Wobec mężczyzny Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 31-letniego  mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o liczne włamania, kradzieże, zniszczenie mienia, rozbój, a także groźby karalne. Łupem mężczyzny padał sprzęt elektroniczny, komputery, biżuteria, pieniądze, dokumenty, kosmetyki i art. chemiczne, a także samochody i koła samochodowe. Policjanci w wyniku pracy operacyjnej i procesowej udowodnili zatrzymanemu 6 włamań, 5 kradzieży, 3 zniszczenia mienia, rozbój i groźby karalne. Łączna  wartość skradzionych i zniszczonych przedmiotów wstępnie wyniosła prawie 66 tys. zł. Cześć skradzionego mienia udało się odzyskać.

Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Kategoria: Aktualności