W grudniu 2017 roku w Sieniawce ekipa filmowa nagrywała zdjęcia dla amerykańskiego kanału telewizyjnego History Channel. Program swoją premierę miał w marcu, a teraz można obejrzeć go również w internecie. "Labirynt Hitletra" owiada m.in. o podziemiach oraz obozach z czasów II Wojny Światowej.

Ekipa filmowa podczas kręcenia zdjęć w Sieniawce, fot. facebook.com/luzyckagrupaposzukiwawcza

"W dniu 13.12.2017 - 14.12.2017 mieliśmy zaszczyt gościć w Sieniawce Joannę Lamparską wraz z firmą telewizyjną w składzie 25 osób "TIJAT" (This Is Just A Test) reprezentującą amerykański kanał telewizyjny History Channel realizujący film o podziemiach oraz obozach z czasów II Wojny Światowej. Łużycka Grupa Poszukiwawcza bardzo dziękuję za pomoc wszystkim instytucjom oraz osobom, które pomogły przy realizacji filmu…" - informowała w grudniu 2017 roku Łużycka Grupa Poszukiwawcza na portalu społecznościowym. 

- Dwóch śmiałków Mike Scott i Luke Mahoney wyrusza do Polski i Niemczech. Zamierzają ujawnić tajny nazistowski dokument pochodzący z czasów II wojny światowej. Zawiera on informacje o sekretnym podziemnym świecie i sieci tuneli. Poszukiwacze mają nadzieję, że odkryją kolejne tajemnice Hitlera - możemy przeczytać w telewizyjnej zapowiedzi programu.

Jak poinformował nas Janusz Witek z Łużyckiej Grupy Poszukiwawczej premiera dokumentu „Labirynt Hitlera” (org. „Hitler’s Secret Tunnels”) miała miejsce  6 marca br. na kanałe HISTORY. Program był kręcony w Polsce i Niemczech. Zdjęcia do produkcji były kręcone na Dolnym Śląsku – m.in. w okolicach Sieniawki, Jedlinki, w kompleksie Riese w Górach Sowich oraz miejscowości Osówka. Wśród gości i specjalistów pojawią się m.in. Joanna Lamparska (dziennikarka, podróżniczka, poszukiwacza skarbów, która doskonale zna okolicę), Łużycka Grupa Poszukiwawcza, która od dziesięciu lat bada okolice Sieniawki, Andrzej Boczek (który zna podziemia kompleksów jak nikt inny), Dariusz Wroczyński (historyk i były wiceszef Centralnego Biura Śledczego, które zajmuje się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej i terroryzmu) oraz Piotr Galik, szefa działu kartografii w Ossolineum. 

- Film ma trochę wspólnej historii z książką "IMPERIUM MAŁYCH PIEKIEŁ". Temat stołów sekcyjnych oraz koryt preparacyjnych... Żeby się więcej dowiedzieć na temat preparacji w Sieniawce to zachęcamy do przeczytania książki "Imperium Małych Piekieł" Joanny Lamparskiej. - dodaje Witek.

Film będzie można oglądać na kanale "History":

2019-09-08 13:30

Labirynt Hitlera

2019-09-09 19:05

Labirynt Hitlera

2019-09-30 21:00

Labirynt Hitlera

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.