W Frydlancie ma powstać fabryka firmy DGS wytwarzająca odlewy ze stopów aluminium. Memorandum w sprawie została już podpisane.

 

Zakład produkcji odlewów ze stopów aluminium odlewanych ciśnieniowo, które są stosowane w przemyśle motoryzacyjnym - to profil firmy DGS, która jest zainteresowana otwarciem swojego oddziału we Frýdlancie na początku 2021 roku. Przedstawiciele firmy przedstawili swój projekt burmistrzowi Frýdlantu pod koniec maja. Miasto Frýdlant i Kraj Liberecki wspierają zakład produkcyjny. Przedstawiciele Frýdlantu, Kraju Libereckiego i DGS Druckguss Systeme s.r.o. we wtorek 9 lipca wspólnie podpisali memorandum o współpracy w projekcie DGS Frýdlant.

Projekt DGS Frýdlant zakłada budowę nowej hali produkcyjnej. „Firma DGS przedstawiła nam możliwości budowy zakładu we Frýdlancie i zdefiniowaliśmy warunki, na jakich może wszystko powstać. Wierzę, że projekt zostanie zrealizowany, ponieważ naprawdę potrzebujemy możliwości pracy w Regionie Frýdlanckim - mówi burmistrz Frydlantu Dan Ramzer.

„Dzięki temu projektowi zostaną utworzone nowe miejsca pracy na cyplu frydlanckimi wierzę, że negatywny trend również się odmieni, gdy wiele osób dojeżdża stąd do strefy przemysłowej Liberec. Jest to kolejny krok w kierunku regionu, kontynuujący bogatą tradycję przemysłową, która teraz ponownie odżyje po okresie upadku. Zakończenie budowy drogi I / 13 z miejscowości Krásná Studánka do Frýdlantu znacząco przyczyniłoby się do dalszego rozwoju tego regionu - dodał Martin Půta, hetman Libereckiego Kraju.

Frirma DGS, należąca do szwajcarskich właścicieli, chciałaby rozpocząć produkcję na początku 2021 r., a moc zakładu w ciągu czterech lat powinna zostać w pełni wykorzystana. „DGS to szwajcarska firma z dwiema spółkami zależnymi. Jedna w Chinach, a druga w Libercu. Zakład rozszerza produkcję we wszystkich trzech lokalizacjach, tj. w Szwajcarii, Chinach i Czechach. I właśnie w tym kraju Frýdlant został wybrany do budowy zakładu ”- wyjaśnia Luboš Pfohl, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny DGS.

Źródło: Miasto Frydlant

Kategoria: Aktualności