Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali 29-letniego mężczyznę i 22-letnią kobietę podejrzewanych o włamanie do pojazdu i kradzież klimatyzatora przenośnego o wartości 1,5 tys. zł.

Ponadto funkcjonariusze udowodnili 29-latkowi kradzież z jednego z mieszkań na terenie Bogatyni telefonu komórkowego wraz ze słuchawkami, a kobiecie włamanie do piwnicy i kradzież rowerów i elektronarzędzi. Dodatkowo zatrzymany poszukiwany był przez Wymiar Sprawiedliwości celem odbycia kary aresztu. Podejrzanej grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast mężczyzna ma zarzut w multirecydywie i grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej komendy na podstawie posiadanych informacji zatrzymali 29-letniego mężczyznę i 22-letnią kobietę podejrzewanych o włamanie do pojazdu i kradzież klimatyzatora. Do zdarzenia doszło po koniec czerwca br. na terenie Bogatyni. Sprawcy wybili szybę w pojeździe zaparkowanym na jednej z ulic w mieście i ukradli przenośny klimatyzator o wartości 1,5 tys. zł. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest przez Wymiar Sprawiedliwości celem odbycia kilkunastu dni aresztu za wcześniejsze przestępstwa.

Ponadto funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bogatyni udowodnili 29-latkowi kradzież z mieszkania telefonu komórkowego wraz ze słuchawkami o wartości ponad 1,5 tys. zł. Natomiast 22-latce włamanie do jednej z piwnic na terenie Bogatyni i kradzież dwóch rowerów i elektronarzędzi o łącznej wartości 4 tys. zł.

Oboje usłyszeli już zarzuty do których się przyznali. Kobiecie za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast mężczyzna zarzucane czyny popełnił w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa i grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Kategoria: Aktualności