b_699_699_16777215_00_images_stories_umig_image_08_zoo.jpg

13 czerwca br. burmistrz Wojciech Błasiak odwiedził Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec, by włączyć naszą gminę do projektu "Witaj Maluchu".

 

W myśl inicjatywy "Witaj Maluchu" każda "świeżo upieczona" mama bądź tata z Bogatyni i okolic, odbierając w tutejszym Urzędzie Stanu Cywilnego akt urodzenia dziecka, otrzyma kupon na roczny bilet wstępu do Zoo w Görlitz. Kupon ten będzie można aktywować w pierwszych 12 miesiącach życia dziecka, w kasie Zoo, po okazaniu skróconego aktu urodzenia dziecka. Będzie on ważny przez rok od daty aktywowania.

Symbolicznie, pierwszy kupon przekazano Pani Marcie, mieszkance naszej gminy, której pociecha, w dniu przystąpienia Bogatyni do projektu, właśnie obchodziła roczek.

Dyrektor Zoo Dr. Sven Hammer oprowadził burmistrza Wojciecha Błasiaka po całym ogrodzie, opowiadając historię jego powstania, podkreślając proekologiczny charakter oraz ofertę, która jest dedykowana sąsiadom z Polski, co można było odczuć na każdym kroku, gdyż wszystkie opisy na tablicach informacyjnych są także w języku polskim. Co ważne, nasza mowa nie jest też obca pracownikom Zoo.

Zarówno dyrektor, jak też burmistrz przyznali, że to wyjątkowy park, w którym rodzice mogą znaleźć trochę spokoju i pozwolić sobie na chwilę wytchnienia od codzienności. Ich pociechy mogą z kolei poznać pierwsze zwierzęta, a nawet, być może, postawić tu swoje pierwsze kroki. Realizując projekt "Witaj maluchu" Zoo w Görlitz pragnie przybliżyć mieszkańcom regionu swoje intencje odnośnie ochrony przyrody, w tym zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt, które znalazły tam swój dom.

Burmistrz Wojciech Błasiak dostał od gospodarzy 200 biletów wstępu do Zoo, które można będzie zrealizować w terminie do 31 grudnia 2019 r. Otrzymali je w dzień zakończenia roku szkolnego 2018/2019, wraz ze świadectwem promocyjnym, wszyscy uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych naszej gminy.

Źródło, foto: UMiG Bogatynia

Kategoria: Aktualności