b_699_699_16777215_00_images_stories_umig_grob_dziecka_pomnik1.jpg

15 października obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. Łączymy się duchowo ze wszystkimi, którzy stracili swoje dzieci w różnych sytuacjach życia. Ogarniamy naszą modlitwą zarówno dzieci zmarłe jak i rodziców oraz krewnych, którzy w tej trudnej sytuacji potrzebują wsparcia.

 

Z inicjatywy wielu rodzin naszego miasta oraz ks. dziekana Ryszarda Trzósło został postawiony na bogatyńskim cmentarzu komunalnym symboliczny pomnik - „Grób dziecka utraconego”. Ta inicjatywa jest spełnieniem oczekiwań wielu rodzin, które jeszcze przed narodzeniem utraciły swoje dziecko. Niech ten symboliczny grób będzie wyrazem pamięci i troski o tych, którzy opłakują swoje dziecko zmarłe przed urodzeniem lub doświadczają żałoby po poronieniu, narodzeniu martwego dziecka bądź po utracie dziecka w okresie niemowlęcym.

W piątek 12 kwietnia o godz. 12.00 uroczystego poświęcenia pomnika dokonał tegoroczny rekolekcjonista w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Bogatyni ks. dr Jacek Skrzypczyk, wieloletni duszpasterz we Włoszech, proboszcz Parafii św. Bartłomieja w Prato w Italii.

źródło: Dziekan Dekanatu Bogatynia/UMiG Bogatynia

Kategoria: Aktualności