b_699_699_16777215_00_images_stories_policja_1_rzeka.jpg

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w dniu wczorajszym w czasie wolnym, będąc na wycieczce rowerowej wzdłuż rzeki granicznej Nysa uratowali tonącego 50-latka. Mężczyzna podczas spływu kajakiem wpadł do wody. Natychmiastowa akcja ratunkowa podjęta przez mundurowych pozwoliła na wydobycie z wody poszkodowanego, dosłownie w ostatniej chwili. Po skutecznej akcji reanimacyjnej został przewieziony do szpitala. Obecnie znajduje się pod opieką lekarzy.

 

Dwoje funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w dniu wczorajszym będąc na wycieczce rowerowej wzdłuż rzeki Nysa zauważyli kobietę, która z zainteresowaniem się czemuś przygląda. Po chwili zauważyli w wodzie dwóch mężczyzn, którzy próbują wyciągnąć trzeciego z wody. Natychmiast udali się w ich kierunku.

Jak się później okazało tonący mężczyzna i jego dwóch kolegów to obywatele Niemiec, którzy wybrali się na spływ kajakami. Gdy pokonywali jeden ze stopni wodnych, gdzie woda była bardzo spiętrzona kajaki wywróciły się i kilkukrotnie obracały. Mężczyźni zauważyli, że ich kolega stracił przytomność. Próbowali go wyciągnąć na brzeg, ale z uwagi na głębokość i silny nurt wody było to utrudnione. Zaczęli wzywać pomocy i w tym momencie policjanci natychmiast wskoczyli do wody i wyciągnęli tonącego na brzeg. Mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał. Mundurowi podjęli resuscytację i wezwali pogotowie.

Mężczyzna po skutecznej reanimacji został zabrany przez zespół pogotowia celem udzielania mu dalszej pomocy. Obecnie znajduje się pod opieka lekarzy.

Chęć niesienia pomocy innym, odwaga i empatia są nieodzownymi cechami jakimi powinien charakteryzować się każdy policjant. Każdą z tych cech wykazała się dwójka policjantów ze Zgorzelca. Oboje zachowali się profesjonalnie, a ich postawa zasługuje na uznanie.

Źródło, foto: KPP w Zgorzelcu

Kategoria: Aktualności