b_699_699_16777215_00_images_stories_postacie_55554486_318999995472589_7075070631376584704_n_1.jpg

Nowy sołtys Porajowa Mateusz Smosarski policzył ubytki w ulicach. Tych większych jest ponad 30, nie licząc kilku sporych zapadnięć asfaltu. Do Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni trafiło również pismo z prośbą o dokonanie niezbędnych napraw.

 

Sołtys Smosarski i dziura w asfalcie, fot. facebook.com/Sołectwo - Porajów

[Czytaj także: Sołtys: doszło w Porajowie do pierwszych incydentów]

O sprawie poinformowano na portalu społecznościowym (facebook.com/Sołectwo - Porajów). Według cytowanego źródła sołtys doliczył się ponad 30 "większych" ubytków i kliku sporych zapadnięć asfaltu. Do burmistrza trafiło również pismo podpisane przez sołtysa w imieniu Rady Sołeckiej (poniżej treść).

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc polegającą na remoncie cząstkowym ulic w Porajowie. Uszkodzone nawierzchnie w znaczący sposób przyczyniają się do szybszego wyeksploatowania samochodów, pogarszają komfort podróżowania, a nade wszystko źle wpływają na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Ponadto mieszkańcy ulicy Kolejowej proszą o wykonanie chodnika umożliwiającego bezpieczne i komfortowe dojście do posesji. Ulica Kolejowa jest jedyną ulicą w Porajowie, która nie posiada nawierzchni asfaltowej oraz chodnika. Mieszkańcy często muszą przejść po kałużach oraz błocie aby wydostać się z posesji bądź też do niej wejść. Wykonanie cząstkowych remontów ulic w Porajowie wpłynie niewątpliwie na poprawę bezpieczeństwa jak i komfortu mieszkańców. Zdjęcia uszkodzony ulic wyślę maiIowo na adres (działu inwestycji - red.).

Jeśli metoda przyniesie efekt, to pora na sołtysa Opolna-Zdroju. W tym przypadku dziur może być więcej.

Kategoria: Aktualności