Dzisiaj w Domu Pomocy Społecznej „Jędrek” w Opolnie-Zdroju odbyło się spotkanie pracowników z panem Ireneuszem Owsikiem - etatowym członkiem zarządu Powiatu Zgorzeleckiego.

 

 

Wszyscy pracownicy, a także mieszkańcy w ramach protestu, ubrani byli na czarno, na znak walki o otrzymanie konkretnych wiadomości na temat budowy nowego DPS. Personel walczy również o podniesienie wynagrodzeń.

- Na dzień dzisiejszy wiadomo, że pieniądze, które powiat otrzymał za budynki w Opolnie-Zdroju zostały wydane na inne inwestycje. Pracownicy martwią się o los placówki, a przede wszystkim o los swoich podopiecznych. Od kilku lat słyszą o budowie, a nic się w tym kierunku nie dzieje. Następne spotkanie zaplanowano na 3 czerwca, wówczas pracownicy oczekują konkretnych informacji - informuje nas uczestnik spotkania.

Stary DPS w Opolnie-Zdroju ma pochłonąć kopalniana odkrywka. Wydawało się, że budowa nowego jest już przesądzona, był nawet ogłoszony przetarg (w zeszłym roku, w lipcu Ruszył przetarg na budowę DPS w Bogatyni). Planowane zadanie już zostało w poprzedniej kadencji określone jako "największa inwestycja w historii zgorzeleckiego Starostwa Powiatowego". W Bogatyni przy ulicy Kurzańskiej w Bogatyni miał być zbudowany Dom Pomocy Społecznej wraz z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia. Całkowity koszt realizacji oszacowano na 18 mln zł. W DPS-ie miało mieszkać 80 pensjonariuszy, a w POW-ie kolejne 25. Okazuje się, że ta wersja może być ciągle pod znakiem zapytania. Starosta w lutowym wywiadzie dla Telewizji Bogatynia powiedział, że rozważany jest również wariant lokalizacji przenoszonego z Opolna-Zdroju DPS-u w jednym z budynków szpitalnych w Sieniawce (vide Nowy starosta o "starych" bogatyńskich sprawach). 

Spotkanie pracowników DPS z I. Owsikiem

Kategoria: Aktualności