b_699_699_16777215_00_images_stories_powiat_balcer_interpelacje.jpg

Radny powiatowy Adam Balcer otrzymał odpowiedzi na swoje interpelacje w "bogatyńskich sprawach". Informacje są rozczarowujące, ale radny broni nie składa.

Pytania oraz sugestie rozwiązań radnego dotyczyły remontu drogi powiatowej 2361D na odcinku Bogatynia – Opolno-Zdrój; zainstalowania sygnalizacji świetlnej na drodze powiatowej 2361D zwiększającej bezpieczeństwo mieszkańców Osiedla TBS w Opolnie-Zdroju; instalacji sygnalizacji świetlnej na Odcinku drogi Sieniawka – Kopaczów (droga powiatowa 2363D) oraz przejścia pod wiaduktem kolejowym na wysokości stacji benzynowej; zabezpieczenia rowu usytuowanego przy drodze powiatowej 2363D w miejscowości Kopaczów; realizacji projektu budowy domów dziecka przy Alei Żytawskiej 19 i 21 w Bogatyni; podjętych działań przez Powiat w sprawie usunięcia 40 tysięcy ton odpadów pozostawionych przez firmę Revita w Bogatyni [Opisywaliśmy sprawę w artykule Interpelacje w sprawie nierozwiązanych tematów].

- Szanowni Państwo, 28.02.2019r. na sesji Rady Powiatu Zgorzeleckiego złożyłem interpelacje do Starosty Zgorzeleckiego, Pana Artura Bielińskiego. W dniu wczorajszym odebrałem odpowiedź. Nie ukrywam swojego rozczarowania. Wyjaśnienia wyraźnie wskazały, że bezpieczeństwo dzieci wracających ze szkoły z Porajowa przegrywa z finansami - wcale nie tak dużymi jak na budżet Powiatu. Myślę, że zaproponowane rozwiązanie przez Starostwo Powiatowe przy przejściu pod wiaduktem kolejowym w Porajowie niczego nie rozwiązuje. To kolejne działania pozorowane. Jedno jest pewne, broni nie składam. Ostatnie zebrania sołeckie, w których brałem udział, pokazały, że mieszkańcy Opolna, Porajowa, Sieniawki, mają już dość odpowiedzi w sprawie drogi - "W NAJBLIŻSZYM CZASIE". Co do Revity - odpowiedź Zarządu Powiatu prześlę do Parlamentarzystów z Dolnego Śląska oraz skontaktuję się kancelarią prawną w celu ustalenia, czy będzie możliwość przyspieszenia procedury usunięcia hałd śmieci z Naszej Gminy. Skan odpowiedzi na moje interpelacje zamieszczam do wglądu i proszę Państwa o wsparcie ww. kwestiach - "Może być lepiej". Bardzo serdecznie dziękuję portalowi bogatynia.info.pl za dotychczasowe wsparcie moich działań. Wiem, że bez wsparcia mass mediów niewiele zdziałamy! - napisał do naszej redakcji Adam Balcer.

Odpowiedzi na interpelacje radnego:

Kategoria: Aktualności