b_699_699_16777215_00_images_stories_budynki_miasto_monitorowane.JPG

Taki billboard, sygnowany logiem Straży Miejskiej i Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni pojawił się przy skrzyżowaniu na ulicy Żołnierzy II AWP.

fot. bogatynia.info.pl

Wbrew powszechnemu przekonaniu mieszkańców - monitoring w Bogatyni działa i nawet dzięki niemu udaje się zapobiegać przestępstwom (np. Dzięki monitoringowi udaremnili kradzież audi). Samorządowcy przypominają o tym mieszkańcom w kampanii plakatowej, że "Bogatynia Miastem Monitorowany".

Według słów burmistrza Andrzeja Grzmielewicza w Bogatyni od tego roku miał ruszyć program „Bezpieczne Miasto”. Jednym z jego punktów jest nowy samochód dla Straży Miejskiej, który jeździ już po ulicach Bogatyni. Program, nie tylko ma dotyczyć monitoringu, ale i wielu dziedzin życia, gdzie następuje bezpośrednia interakcja między mieszkańcem, a odpowiednimi służbami czy też Urzędem - zapowiadał burmistrz w bogatyńskim Art Radiu (vide W Bogatyni ma ruszyć program "Bezpieczne Miasto"). Cały program ma być mocno rozbudowany i dotyczyć nie tylko bezpieczeństwa, ale również komunikacji. Mieszkańcy będą mogli interweniować w przeróżnych sprawach, np. rozwalonej kostki brukowej, dziury w jezdni, czy też wywalonego kosza na śmieci. Będzie można zgłaszać również wydarzenia o charakterze przestępczym. „Już żeśmy zaczęli w tym temacie działać. Pierwszym takim efektem jest nowy samochód dla straży miejskiej w ramach leasingu, ale także wiele innych spraw” - powiedział w grudniu ubiegłego roku burmistrz Grzmielewicz. Program „Bezpieczne Miasto” ma być dużym projektem, który może być współfinansowany ze środków unijnych. Kwestią programu bezpośrednio zajmują się 3 osoby: kierownik Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego Krzysztof Suszczyński, Komendant Straży Miejskiej Mirosław Nowak i kierownik Biura Rady Miejskiej Zbigniew Cuber. Według burmistrza w 2018 roku program ma być uruchomiony. Zakładana jest wymiana wszystkich kamer, potrojenie ich liczby, nowe centrum monitoringu i wiele innych spraw. Na razie jest nowy samochód i nowy billboard. 

Przypomnijmy, że zespół ds. poprawy bezpieczeństwa na terenie Miasta i Gminy Bogatynia (vide To oni zajmą się poprawą bezpieczeństwa w Bogatyni) działa już od dwóch lat. Zadaniem Zespołu jest opiniowanie i doradztwo w zakresie Strategii dotyczącej zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców na terenie Miasta i Gminy Bogatynia, w szczególności w zakresie poprawy warunków ochrony i bezpieczeństwa, które będą skutkować mniejszą ilością włamań i kradzieży towarów w trakcie prowadzenia działalności, stworzenia profesjonalnego monitoringu miejskiego na terenie Gminy Bogatynia, zwiększenia środków finansowych na walkę i profilaktykę przeciwdziałania narkomanii i uzależnień behawioralnych wśród młodzieży, zapoznania się z bezpłatnym projektem dotyczącym systemu monitorowania online przedstawionym przez firmy ochroniarskie i zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego, opieki medycznej mieszkańców oraz bezpieczeństwa zaopatrzenia w wodę. Wspomniany system monitoringu został wprowadzony 7 lat temu. Pierwotnie zainstalowano 29 kamer.

 

Kategoria: Aktualności