Będą trzy baseny z dnem ze stali nierdzewnej, a woda będzie ogrzewana - wczoraj ruszył przetarg. Na 6-hektarowej działce ma powstać bogatyński aquapark. Powstać w niecały rok.

"Zalew", fot. archiwum bogatynia.info.pl

Wymagany termin wykonania robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu – do dnia 30 maja 2018r. - możemy przeczytać w dokumentacji przetargowej. To data zgodna z przysięgą burmistrza Andrzeja Grzmielewicza ogłoszoną na początku tego miesiąca (vide Grzmielewicz: za rok chcę otworzyć bogate kąpielisko w Bogatyni) i potwierdzoną na sesji Rady Miejskiej (vide Aquapark w Bogatyni czas start!). 

Przedmiot zamówienia w formule „zaprojektuj i wybuduj” obejmuje w ramach jednej inwestycji, opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i decyzji pozwolenia na budowę oraz realizację robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji polegających na budowie basenu zewnętrznego w Bogatyni przy ulicy Pocztowej w ramach inwestycji pod nazwą „Budowa Otwartego Kąpieliska w Bogatyni”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i jego zakres został zawarty w Programie Funkcjonalno - Użytkowym dla zadania realizowanego w formule zaprojektuj i wybuduj pn „Budowa otwartego Kąpieliska w Bogatyni opracowanym przez Walczak GROUP Mariusz Walczak z siedzibą w Ostrzeszowie.

Dokumentacja przewiduje, że powstaną 3 niecki basenowe: pierwsza rekreacyjna o powierzchni lustra wody ok. 900m2 – stal nierdzewna, wraz z atrakcjami (zjeżdżalnie, grzybki; druga rekreacyjnej o powierzchni lustra wody ok. 200 m2 – stal nierdzewna, wraz z atrakcjami i trzecia dla dzieci o powierzchni lustra wody ok. 70 m2 - stal nierdzewna, wraz z atrakcjami. Dodatkowo ma być zastosowana technologia uzdatniania i ogrzewania wody basenowej z uwzględnieniem atrakcji wodnych. Oprócz basenów ma powstać także budynek użytkowy w skład którego wchodzi: strefa wejściowa, kasa, pomieszczenie socjalne, pomieszczenie ratowników, pomieszczenie medyczne, węzeł sanitarny, mała gastronomia, zaplecze magazynowe, WC dla pracowników, brudownik, pomieszczenie pomocnicze. Zagospodarowany ma być również teren wokół niecek w ramach którego przewiduje się: tarasy słoneczne ziemne z murkami oporowymi – powierzchnia ok 500m2, chodniki, dojścia, miejsca postojowe, plaża trawiasta – powierzchnia ok 10.000 m2, stanowiska dla ratowników wraz z wyposażeniem i elementy małej architektury takie jak ławki, brodziki do płukania stóp, lampy oświetleniowe i zieleń (kształtowanie istniejącej zieleni, wraz z nasadzeniami zieleni wysokiej). Cały teren ma być ogrodzony i oświetlony. Przewidziano również wykonanie instalacji nagłośnienia, monitoringu i ogrzewania wody basenowej.

Baseny teren basenów w przyszłości ma być połączony w jeden kompleks ze zbiornikami "Zalewu", które również mają ulec rewitalizacji i będą jako całość stanowiły kompleks rekreacyjno – wypoczynkowo – edukacyjny. 

 

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.