PBMW oraz Renault Scenic - ich wartość oszacowano na kwotę 380 tys. zł, fot. KPP w Lwówku ŚląskimOdzyskane skradzione za granicą samochody oraz zatrzymane trzy osoby (dwie z gminy Bogatynia) to efekt działań policjantów z Lwówka Śląskiego, Gryfowa Śląskiego i funkcjonariuszy Straży Granicznej

 25 marca 2011 roku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim oraz Straży Granicznej w Zgorzelcu ustalili, że na terenie jednej z miejscowości gminy Lubomierz mogą znajdować się samochody, które zostały skradzione w Niemczech.

  - Podjęte w tej sprawie działania doprowadziły do ustalenia miejsca, w którym się one znajdowały. Policjanci po wejściu do pomieszczenia gospodarczego odnaleźli skradzione dwa samochody marki BMW oraz Renault Scenic. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych policji okazało się, że samochody faktycznie zostały skradziony w Niemczech. Ich wartość oszacowano na kwotę 380 tysięcy złotych -  informuje asp. szt. Marek Madeksza z KPP w Lwówku Śląskim. Według informacji Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej pojazdy zostały skradzione w Lipsku i Dreźnie.

Informacja o zatrzymaniu pojazdów zaskoczyła właścicieli, którzy jeszcze nie wiedzieli, że ich pojazdy "zniknęły" w nocy z parkingu. W tej sprawie zatrzymano dwóch mieszkańców gminy Bogatynia w wieku 33 i 37 lat oraz 27-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tych spraw oraz nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawę kradzieży samochodów prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim.

fot. KPP w Lwówku Śląskim fot. KPP w Lwówku Śląskim

Zobacz film operacyjny policji (źródło KPP Lwówek Śląski):

Kategoria: Aktualności