16. Nyskie Festiwal Filmowy w naszej gminie obecny był na wielu płaszczyznach kulturalnych w Sieniawce prócz filmów można było zobaczyć specjalną wystawę zdjęć oraz koncert. W Bogatyni odbyły się warsztaty.

[Czytaj również o Festiwalu: Nietuzinkowy, Niepokorny, Nieoczywisty oraz Hard core, punk i filmy, czyli spotkanie w Sieniawce]

Wczoraj miał miejsce finał zmagań filmowych bogatyńskich gimnazjalistów w ramach projektu Lanterna Futuri i Nyskiego Festiwalu Filmowego. Wyświetlany był film pt. „We have to talk”, nakręcony przez nich w Czechach, Niemczech i Polsce. W Sieniawce w Zielonych Wiosłach można było zobaczyć wystawę fotograficzną "Filmożart II" (więcej informacji: paweldusza.pl/filmozart-II) przygotowaną specjalnie z okazji Festiwalu. Wystawa organizowana była przez Pawła Duszę, a której prezentowano pracę wielu autorów. Nie tylko z Polski, ale też Czech i Ukrainy. W wernisażu wziął udział burmistrz Wojciech Błasiak. Wczoraj w Sieniawce dalszy ciąg projekcji filmowych i spotkania z twórcami oraz koncert zespołów Afront i Castet.

Wernisaż wystawy Filmożart II w Sieniawce, fot. Franciszek Romaniak

Finał zmagań filmowych w LO

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.