Czescy policjanci ze specjalnej grupy "Toxi" rozbili grupę producentów i dystrybutorów metamfetaminy. Jednostka uderzeniowa zatrzymała mężczyzn w wynajmowanym w tym celu domu. 

Na początku 2019 roku, w akcji o kryptonimie „ROPOD” aresztowano i oskarżono dwóch mężczyzn w wieku 27 i 29 lat, którzy produkowali i sprzedawali popularny narkotyk "piko". 

Jako główny składnik produkcji narkotyków używał pseudoefedryny ze specjalnych grup leków, które bez trudu można uzyskać w sąsiedniej Polsce - informuje Vlasta Suchánková, rzecznik prasowa libereckiej policji. W naszym kraju tabletki kupowały inne wynajęte osoby. Dla większego zagwarantowania poufności podróży do i z Polski wykorzystywano różne środki transportu: samochody osobowe i połączenia kolejowe - informuje policja.

Film z policyjne akcji:

Samo zatrzymanie obu mężczyzn miało miejsce pod koniec stycznia 2019 r. Do akcji przystąpiono po tym, jak policja otrzymała informacje o ich nowej lokalizacji. Jako podstawę do produkcji narkotyków wynajęto dom w wiosce Příkrý, w którym dwóch mężczyzn uczestniczyło bezpośrednio w produkcji metamfetaminy. Kryminolodzy odkryli kompletne laboratorium do produkcji piko, różne pojemniki do gotowania, chemikalia, kwasy i inne kompozycje stosowane do wytwarzania dragów. Podczas kolejnych przeszukania detektywi zabezpieczyli dwa inne laboratoria w szopie przy domu rodzinnym w pobliskiej wsi Bořkov, które były gotowe do produkcji,.

29-letniemu mężczyźnie, który w tym przypadku został uznany za głównego podejrzanego, grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 10 lat. Mężczyzna był już wcześniej zamieszany produkcję i dystrybucję narkotyków. Drugi mężczyzna, 27-latek, jest zagrożony karą pozbawienia wolności od jednego roku do pięciu lat. 

"W przypadku tej sprawy nadal nie wykluczamy oskarżeń innych osób, które uczestniczyły w sprawie" - powiedział kapitan Folprecht, szef regionalnego zespołu Toxi.

W 2018 roku, detektywi regionalnego zespół Toxi odkryli łącznie 202 sprawy związane z nielegalną produkcją i dystrybucją środków odurzających i substancji psychotropowych. Oskarżono 205 osób. Policjanci w ścisłej współpracy z administracją celną ujawnili 16 konfiskat leków zawierających pseudoefedrynę importowanych przez sąsiednią Polskę.

fot. liberecka policja

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.