W Bogatyni tymczasowe aresztowania członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. W toku śledztwa ustalono między innymi, że sprawcy okresie 6 miesięcy, sprzedali około 10 kilogramów tak zwanego „piko” o wartości około 1 miliona złotych.

 

Zdjęcie przykładowe, fot. archiwum bogatynia.info.pl

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze nadzoruje prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze Policji Wydział w Jeleniej Górze śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się dystrybucją znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy.

W toku postępowania, w dniu 6 listopada 2017 roku, na terenie Bogatyni i innych miejscowości, na polecenie prokuratora nadzorującego śledztwo, funkcjonariusze Policji z Centralnego Biura Śledczego Policji dokonali przeszukań i zatrzymania jedenastu osób, podejrzewanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uczestniczenie w obrocie metamfetaminą.

W toku śledztwa ustalono między innymi, że sprawcy okresie 6 miesięcy, sprzedali około 10 kilogramów tak zwanego „piko” o wartości około 1 miliona złotych. W wyniku przeprowadzonych przeszukań, zabezpieczono między innymi pieniądze w kwocie około 100.000 złotych.

Zatrzymanym, po ich doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 258 § 1 i 3 kodeksu karnego i z art. 56 ust. 3 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii w zw. z art. 12 kk i w zw. z art. 65 § 1 kk oraz przesłuchano ich w charakterze podejrzanych.

Po wykonaniu czynności procesowych, wobec siedmiu podejrzanych, skierowano do Sądu wnioski o ich tymczasowe aresztowanie. W dniu 7 listopada 2017 roku, Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze uwzględnił wszystkie złożone przez prokuratora wnioski i zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy (co do sześciu podejrzanych) oraz dwóch miesięcy (co do jednego podejrzanego).

Co do pozostałych czterech podejrzanych, prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym, w tym poręczenie majątkowe w kwocie 60.000 złotych. Za zarzucone podejrzanym przestępstwa udziału i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych grożą kary pozbawienia wolności w wymiarze od 2 do 15 lat. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Źródło: Rzecznik Prasowy Prokurator Tomasz Czułowski

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.