b_699_699_16777215_00_images_stories_budynki_zalew_laka.JPG

Wybrano jedną z dwóch firm, które zgłosiły się do przetargu na budowę kąpielska przy ulicy Kąpielowej. Bogatynia zapłaci ok. 9,5 mln zł firmie z Bielawy.

Na tej działce powstanie kompleks basenowy, fot. bogatynia.info.pl

Jak pisaliśmy już w artykule Jak będzie nazywał się bogatyński aquapark i kto go zbuduje? do przetargu zgłosiły się dwie, a w zasadzie trzy firmy - w tym jedna bogatyńska (więcej na temat ogłoszonego postępowania pisaliśmy w artykule Ruszył przetarg na aquapark w Bogatyni). W postępowaniu na zadanie "Budowa Otwartego Kąpieliska w Bogatyni” do upływu terminu składania ofert (do dnia 14.07.2017r.) złożono 2 oferty. Pierwszą firmą, która kąpielisko w Bogatyni chciałaby zbudować to SWIMMINGPOOLS - Baseny Aftanas Grażyna z Bielawy, która swoje usługi wyceniła na 9 458 700 zł brutto i dała 96 miesięcy gwarancji. Drugą ofertę złożyło Konsorcjum firm z liderem AQUACOMS Sp. z o.o. z Warszawy i partnerem - Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego i Energetycznego „EGBUD” Sp. z o.o. w restrukturyzacji z Bogatyni. Konsorcjum chciałoby 13 923 600 zł brutto i dało 60 miesięcy gwarancji. Obie oferty termin realizacji zamówienia wskazały na 30.05.2018 rok. Kwota, jaką Bogatynia zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 10 mln zł brutto.

Wczoraj zdecydowano się na wybór bielawskiego SWIMMINGPOOLS. Jak firma informuje na swojej stronie internetowej (strona internetowa firmy: www.swimmingpools.pl) ma 20 lat doświadczenia w branży. Zajmuje się profesjonalnie budową i modernizacją basenów, włączając baseny hotelowe, prywatne i publiczne, a nowością w ofercie są stawy kąpielowe.

Dokumentacja przewiduje, że powstaną 3 niecki basenowe: pierwsza rekreacyjna o powierzchni lustra wody ok. 900m2 – stal nierdzewna, wraz z atrakcjami (zjeżdżalnie, grzybki; druga rekreacyjnej o powierzchni lustra wody ok. 200 m2 – stal nierdzewna, wraz z atrakcjami i trzecia dla dzieci o powierzchni lustra wody ok. 70 m2 - stal nierdzewna, wraz z atrakcjami. Dodatkowo ma być zastosowana technologia uzdatniania i ogrzewania wody basenowej z uwzględnieniem atrakcji wodnych. Oprócz basenów ma powstać także budynek użytkowy w skład którego wchodzi: strefa wejściowa, kasa, pomieszczenie socjalne, pomieszczenie ratowników, pomieszczenie medyczne, węzeł sanitarny, mała gastronomia, zaplecze magazynowe, WC dla pracowników, brudownik, pomieszczenie pomocnicze. Zagospodarowany ma być również teren wokół niecek w ramach którego przewiduje się: tarasy słoneczne ziemne z murkami oporowymi – powierzchnia ok 500m2, chodniki, dojścia, miejsca postojowe, plaża trawiasta – powierzchnia ok 10.000 m2, stanowiska dla ratowników wraz z wyposażeniem i elementy małej architektury takie jak ławki, brodziki do płukania stóp, lampy oświetleniowe i zieleń (kształtowanie istniejącej zieleni, wraz z nasadzeniami zieleni wysokiej). Cały teren ma być ogrodzony i oświetlony. Przewidziano również wykonanie instalacji nagłośnienia, monitoringu i ogrzewania wody basenowej.

 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+4 #14 młody 2017-08-03 18:44
egbud już kiedyś wygrał przetarg na robienie aqua parku teraz urząd płaci kary. czyli dalej nic nie będzie
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #13 Brr 2017-08-03 05:08
Kroją w żywe oczy, aż miło. Na koniec zostanie Revita i dziesiątki milionów długów. Ale przecież to na żczenie mieszkańców i prawdopodobnie tak będzie jeszcze przez następne cztery lata. Brawo wy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #12 junior to grzmiel 2017-08-02 16:22
Nie psioczenie tylko domaganie sie tego co powinno być dawno załatwione
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #11 Marek 2017-08-02 16:20
Cytuję Waccek:

Zaczyna się ot tak. Cwaniak znajduje tzw spadkobiercę po rolniku.Gostek jest już nadużywajacy trunków. Cwaniak pracuje nad nim alkoholowo.Ten będący w uzależnieniu odpala kawałek ziemi. Cwaniak przekształca i sprzedaje pod zabudowę. I zaczyna się chcemy to chcemy tamto. Mamy patrona na ulicę. Rządami rosną bo się wybudowalismy. Nie tedy droga nie wszędzie gdzie jest sciernisko musi być miasto.

Chłopie te domy były budowane dla pracowników Doltexu. Jakoś jak radny z ul. Różyckiego się wybudował to dało radę zrobić im drogę jakościowo lepszą od autostrady. Zauważ też że Bogatynia ciągnie się i ciągnie, zamiast rozrastać się na wschód, za aleją Zesłańców.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-7 #10 junior 2017-08-02 15:09
Normalnym jest wszechobecne marudzenie i psioczenie, narzekanie, wymyślanie... Zawsze nie pasuje. A bo nie ma hajsu na remont, abo to nie potrzebne abo to i owo. Byle klepać ozorem.

W sumie tyle możecie.

BTW... Gdyby już wybudowali ten basen podpowiem dla potomnych... Wiecie że istnieje coś takiego jak zakaz wjazdu podczas "okresu" na basen dla kobiet ? Jeśli nie wiecie to już wiecie...
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #9 Waccek 2017-08-02 13:50
Cytuję Edek.:
Cytuję Marek:
I znowu osiedle domków jednorodzinnych zostało okradzione z pieniędzy na remont. Ile jeszcze razy woda będzie zalewać ludziom domy na Karłowicza, Szymanowskiego i Wieniawskiego?!

Zawsze możesz sprzedać i iść do bloków tak jak tysiące innych ludzi w naszej gminie.

Zaczyna się ot tak. Cwaniak znajduje tzw spadkobiercę po rolniku.Gostek jest już nadużywajacy trunków. Cwaniak pracuje nad nim alkoholowo.Ten będący w uzależnieniu odpala kawałek ziemi. Cwaniak przekształca i sprzedaje pod zabudowę. I zaczyna się chcemy to chcemy tamto. Mamy patrona na ulicę. Rządami rosną bo się wybudowalismy. Nie tedy droga nie wszędzie gdzie jest sciernisko musi być miasto.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 #8 Edek. 2017-08-02 12:03
Cytuję Marek:
I znowu osiedle domków jednorodzinnych zostało okradzione z pieniędzy na remont. Ile jeszcze razy woda będzie zalewać ludziom domy na Karłowicza, Szymanowskiego i Wieniawskiego?!

Zawsze możesz sprzedać i iść do bloków tak jak tysiące innych ludzi w naszej gminie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 #7 Marek 2017-08-02 08:02
I znowu osiedle domków jednorodzinnych zostało okradzione z pieniędzy na remont. Ile jeszcze razy woda będzie zalewać ludziom domy na Karłowicza, Szymanowskiego i Wieniawskiego?!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #6 Andrzejek 2017-08-02 07:47
A PATOMSWIM na basen nikogo nie wpuści :) nasz ci on :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 #5 mieszkaniec osiedla 2017-08-01 18:49
Cytuję Zenek:
To tak na serio z tym kąpieliskiem? ..... Przecież niegdyś to właśnie tam każdy jeden mądry człowiek spędzał czas w upalne dni. Nowy obiekt obok zapadliny zwanej zalewem - super.

zdrowy rozsądek podpowiada że masz rację ale...
od tego czasu jak zalew był kąpieliskiem trochę się w otoczeniu zmieniło. Powstał między innymi tak zwany Pracowniczy Ogród Działkowy "PRZYLESIE" ( Teraz Rodzinny Ogród Działkowy). Sporo t.zw. działkowiczów wybudowało sobie altanki z pełnym węzłem sanitarnym, ścieki z ubikacji skierowano do istniejących, poniemieckich drenów a te w 3 miejscach wpływają do zalewu. Zamiast kąpieliska mamy więc ściek fekali. Żaden Sanepid nie pozwoli w tym się kąpać (ja swojemu psu też nie pozwalam). I nie widzę szans aby ten stan zmienić.
A projektowany basen.... piękna wizja ale moim zdaniem nie realna do realizacji w tym terminie i przez tych ludzi
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Zamiast dworca będzi…

18-07-2018 Wyświetleń:1636 3 Komentarze

NIK kontrolował OPS…

18-07-2018 Wyświetleń:1251 12 Komentarzy

Football Academy Bog…

18-07-2018 Wyświetleń:86 Brak komentarzy

Krytykuje budowę i n…

18-07-2018 Wyświetleń:1404 16 Komentarzy

PRW: ciemne chmury w…

18-07-2018 Wyświetleń:1437 1 Komentarz

Rowerzysta otarł się…

17-07-2018 Wyświetleń:1566 1 Komentarz

Na pasach potrącono …

17-07-2018 Wyświetleń:4396 18 Komentarzy

Relacja z wycieczki …

17-07-2018 Wyświetleń:428 2 Komentarze

Na piechotę przez gr…

16-07-2018 Wyświetleń:1496 5 Komentarzy

Uciekał skradzionym …

13-07-2018 Wyświetleń:2175 3 Komentarze

Bezdomny w luksusowy…

12-07-2018 Wyświetleń:3320 8 Komentarzy

Rozwiązano władze te…

12-07-2018 Wyświetleń:2447 9 Komentarzy

czwartek, lipiec 19, 2018W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Polityka cookies