Ulica Nadrzeczna, fot. bogatynia.info.plArcheolog będzie czuwał nad remontem w obszarze wpisanym do rejestru zabytków. Jeszcze nie rozpoczął pracy, ale już niebawem się pojawi

Prowadzenie nadzoru archeologicznego na terenie wpisanym do rejestru zabytków jest konieczne szczególnie przy pracach budowlanych. Taki nadzór pojawi się na placach budowy ulic: Głównej, Kościuszki, Górnej i Nadrzecznej oraz przy pracach budowlanych sieci wodociągowej i kanalizacji w rejonie ulicy II Armii Wojska Polskiego, Daszyńskiego, Zygmuntowskiej, Pastwiskowej w Bogatyni.

Do zadań archeologa należy m.in. obserwacja podczas prac ziemnych oraz dokumentowanie terenowe historycznych nawarstwień miejskich. Ten tajemniczy zwrot to nic innego jak dokumentowanie przeszłości regionu. Przy tak poważnych pracach ziemnych nie można wykluczyć, że pod asfaltem i kostką znajdą się pozostałości przeszłości. Archeolog będzie musiał niezwłocznie reagować na wszelkie zagrożenia pojawiające się przy zabytkach w trakcie prac. Będzie miał również wstęp na teren budowy i będzie mógł dokonywać wpisów i uwag w dzienniku budowy.

Podstawą zakończenia prac archeologicznych jest odbiór dokumentacji - sprawozdania przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków – Delegatura w Jeleniej Górze.

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.