fot. UMiG Bogatynia

26 listopada w Bogatyni odbyła się pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej. Oprócz wyboru przewodniczącej i jej zastępców nadano również funcje w komisjach problemowych. Prawie każdy z nowych radnych zajmie się istotnym aspektem pracy Rady. Sprawdź jakim

Jak już pisaliśmy w artykule Inauguracja VII kadencji Rady Miejskiej (foto) w wyniku tajnego głosowania na funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej VII kadencji wybrana została Pani Dorota Bojakowska, I Wiceprzewodniczącym został Pan Krzysztof Peremicki natomiast na funkcję II Wiceprzewodniczącego wybrano Pana Jerzego Wiśniewskiego.

Ponadto nowi radni zostali rozdysponowani do tzw. komisji problemowych.

Utworzono Komisję ds. Komisji Statutowej Rady Miejskiej w Bogatyni, liczącą 5 radnych, w następującym składzie osobowym: 1. Komarnicki Henryk, 2. Tracz Tomasz, 3. Wiśniewski Jerzy, 4. Gnacy Krystyna i 5. Musielak Krzysztof. Merytoryczny zakres działania komisji obejmuje: opracowanie projektu Statutu Gminy i Miasta Bogatynia lub wprowadzenie zmian do obowiązującego statutu oraz zweryfikowanie i zaktualizowanie uchwał podjętych przez Radę Miejską w Bogatyni dot. statutów.

Powołano stałą Komisję ds. Budżetu Rady Miejskiej w Bogatyni, liczącą 5 radnych, w następującym składzie osobowym: 1. Gnacy Krystyna, 2. Kubica Eugeniusz, 3. Marczak Marek, 4. Wiśniewski Jerzy, 5. Woźnicki Jarosław. Merytoryczny zakres działania komisji dotyczy: opiniowania projektu budżetu, oceny realizacji budżetu, opiniowania zmian w planie dochodów i wydatków budżetowych. Do zadań komisji należy: opiniowanie projektów uchwał dot. budżetu gminnego i opiniowanie wniosków dot. umorzeń należności pieniężnych na rzecz Gminy Bogatynia.

Druga powołana Komisja ds. Obywatelskich i Praworządności Rady Miejskiej w Bogatyni, liczącą 5 radnych, w następującym składzie osobowym: 1. Piestrzyńska-Fudali Katarzyna, 2. Flak Robert, 3. Siwak Artur, 4. Woźnicki Jarosław, 5. Kawecki Piotr. Merytoryczny zakres działania komisji dotyczy spraw: bezpieczeństwa mieszkańców, ładu i porządku publicznego, ochrony przeciwpożarowej, estetyki miasta i wsi oraz współpracy z Radami Osiedli i Sołectw w tworzeniu i realizacji planu ich działania. Do zadań komisji należy: opiniowanie w ramach merytorycznego zakresu działania Komisji.

Trzecia Komisję jest ds. Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Bogatyni, liczącą 5 radnych, w następującym składzie osobowym: 1. Barbachowski Filip, 2. Kubica Michał, 3. Wieliczko Tomasz, 4. Kawecki Piotr i 5. Korniak Tomasz. Merytoryczny zakres działania komisji dotyczy: spraw placówek oświatowych i oświatowo - wychowawczych, kultury, w tym bibliotek, Bogatyńskiego Ośrodka Kultury oraz sportu i rekreacji, w tym Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz klubów, zrzeszeń, zespołów, związków sportowych powiązanych z budżetami gminy, terenów rekreacyjnych, gminnych obiektów i urządzeń sportowych.

Komisja ds. Rozwoju Gospodarczego Gminy, Techniki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Bogatyni, licząca 5 radnych, składa się z radnych: 1. Kubica Eugeniusz, 2. Musielak Krzysztof, 3. Morawski Ryszard, 4. Tracz Tomasz i 5. Kawecki Piotr. Merytoryczny zakres działania komisji dotyczy spraw: strategii rozwoju miasta i gminy Bogatynia, wieloletniego planu inwestycyjnego, wspierania inicjatywy w zakresie warunków do podejmowania działalności gospodarczej, wspieranie inicjatyw gospodarczych na terenie gminy,  ładu przestrzennego, gospodarki terenami i ochrony środowiska, gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego, wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków, targowisk, zieleni komunalnej i zadrzewień, cmentarzy komunalnych i  gospodarki rolnej i leśnej.

Stała Komisja ds. Zdrowia i Spraw Socjalnych Rady Miejskiej w Bogatyni, liczącą 5 radnych, w następującym składzie osobowym: 1. Dudziak-Piwowarska Krystyna, 2. Flak Robert, 3. Peremicki Krzysztof, 4. Gnacy Krystyna i 5. Morawski Ryszard. Merytoryczny zakres działania komisji dotyczy spraw: ochrony zdrowia i funkcjonowania gminnych placówek służby zdrowia, związanych z realizacją problematyki uzależnień, socjalnych - problematyki potrzeb i oczekiwań społecznych w aspekcie funkcji i świadczeń Ośrodka Pomocy Społecznej, wydziału Spraw Socjalnych i Społecznych oraz placówek opiekuńczych oraz współpracy z instytucjami i jednostkami medycznymi nie podlegającymi gminie, a realizującymi swoje programy na jej terenie.

źródło, fot.: UMiG Bogatynia

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.