fot. MKS Granica BogatyniaW XI kolejce IV ligi dolnośląskiej 17 października o godzinie 15 na stadionie przy ulicy Sportowej nasz zespół podejmował wicelidera IV ligi dolnośląskiej KS Polkowice

20 minut pierwszej połowy, to przewaga przyjezdnych, którzy grając krótkimi podaniami i za sprawą dobrze dysponowanego Fryzowicza, co jakiś czas stwarzali sobie więcej sytuacji podbramkowych. W 15 minucie po jednej takiej sytuacji Jurak strzelił w długi róg wyprowadzając Polkowiczan na prowadzenie 1 – 0. Zawodnicy Granicy po straconej bramce ambitnie dążyli do wyrównania. W 26 Savczuk z główki i w 27 Pietkiewicz mógł wpisać się na listę strzelców, lecz zabrakło troszkę precyzji i szczęścia. W 29 minucie po wrzucie piłki w pole karne z autu przez Mikulskiego, Pietkiewicz nie dał żadnych szans bramkarzowi gości strzelając piękną przewrotką w samo okienko.

Druga połowa zaczęła się od ataków obydwu drużyn, które dążyły do strzelenia bramki. W 56 i 58 minucie najbliższy strzelenia gola był Mokijewski, który dwukrotnie mógł się wpisać na listę strzelców, lecz zabrakło wykończenia. W 80 minucie polkowiczanie przeprowadzili jedną ze swoich szybkich kontr i po faulu naszego obrońcy i wykonywanym rzucie wolnym przez Sworackiego piłka odbiła się od naszego zawodnika i wpadła do bramki. Granica ambitnie dążyła do wyrównania, lecz w 90 minucie, to goście po strzale Dziadowicza podwyższyli wynik meczu na 3 – 1. W 92 minucie Radek Pietkiewicz po podaniu Słomiaka strzelił na 3 – 2 i taki rezultatem w 95 minucie zakończył się mecz.

Podsumowując mecz - pierwsza i druga połowa w naszym wykonaniu była dobra. Nie odstwaliśmy kondycyjnie i taktycznie od Polkowiczan. Dobrze funkcjonowała nasza defensywa i gra z kontry. Goście grali dużo z pierwszej piłki i podaniami na wolne pole starali się za sprawą szybkiego Fryzowicza i Kaleciaka oraz Dziadowicza stwarzać sytuacje podbramkowe, co udało się im trzy razy. Granica zagrała bardzo dobre zawody piłkarskie, co podobało się licznie zebranym kibicom.

Chciałem w tym miejscu wraz z Prezesem Jackiem Panfilem podziękować wszystkim naszym zawodnikom oraz trenerom za walkę i ambicję z trudnym przeciwnikiem, który zmusił nas do maksymalnego wysiłku.

MKS Granica Bogatynia – KS Polkowice 2 - 3 (1 - 1)

Bramki: 29 i 92 minuta – Radosław Pietkiewicz. Dla gości : 15 minuta – Junak 80 - samobójcza i 90 – Dziadowicz.

MKS Granica Bogatynia: Marcin Gawlik, Łukasz Duduć, Sebastian Fularz, Jewgien Savczuk, Damian Sochacki, Sebastian Mikulski, Piotr Krzesiński (80 – Dawid Słomiak), Michał Szydło(84 Gracjan Janiak), Dawid Więckiewicz, Radosław Pietkiewicz, Michał Mokijewski (62 Mariusz Achciński). Trener: Ireneusz Słomiak, Paweł Rychter.

Widzów: 350.

----------------------------------------------------------------------------------------

W sobotę swoje mecze również rozegrały pozostałe drużyny MKS Granicy Bogatynia.

- Juniorzy trenera Ryszarda Szydło pokonali na wyjeździe zespół z Kamiennej Góry 3 – 0.

- Trampkarze trenera Jacka Panfila pokonali 3 – 0 swoich rówieśników z AP Chojnik Jelenia Góra 3 - 0, a Młodzicy trenera Adriana Cieslika nie chcieli być gorsi od swoich starszych kolegów i również okazali się lepsi pokonując 3 - 1 AP Chojnik Jelenia Góra.