Przed feriami w sali Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy w Mini Siatkówce „Czwórek” Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

Zawody, w których startują dzieci z rocznika klasy 6 (2006), rozgrywany jest w formule tzw. „czwórek”. Gra się na boisku o wymiarach 7m x 7m, a zespół składa się z czterech zawodników. Mecz rozgrywano do 2 wygranych setów (każdy do 21 pkt, tiebreak do 15).

W tym roku do gry zgłosiło się 3 szkoły z terenu Miasta i Gminy Bogatynia. Wśród chłopców najlepsi okazali się reprezentanci SP Porajów, którzy z kompletem zwycięstw dumnie odebrali puchar i złote medale. Srebro zdobyli reprezentanci szkoły z Opolna a brąz zawodnicy gospodarzy czyli SP 3 Bogatynia.

U dziewcząt, po rozegraniu wszystkich spotkań, najlepszą drużyną zostały gospodynie, czyli SP 3 Bogatynia. Srebro zdobyły reprezentantki Opolna, a brąz wywalczyły zawodniczki z Porajowa.

Zawody zostały przygotowane i bardzo sprawnie przeprowadzone, dzięki zaangażowaniu nauczycieli WF Eweliny Kuczko i Andrzeja Walczaka oraz uczennic SP 3 w Bogatyni. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni.

Zwycięzcy uzyskali prawo gry w Finale Powiatowym, który zostanie rozegrany po feriach.