Ostatni tydzień dał nam dużo radości z powodu bardzo dobrych wyników naszych bogatyńskich badmintonistów. W poniedziałek, 16 listopada, odbyły się we Wrocławiu, Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych w Badmintonie. Naszą szkołę (SP 3 Bogatynia), reprezentowały: Oliwia Lorek, Natalia Kazimierska oraz rezerwowa Agnieszka Chojnacka.

Aby dostać się do finału wojewódzkiego należało wyjść z jeleniogórskiej strefy co nasze zawodniczki uczyniły zdobywając miejsce 1! Podczas zawodów wojewódzkich dziewczęta nie miały sobie równych, wszystkie mecze wygrały 3:0, najpierw ze Złotym Stokiem, potem w ćwierćfinale z Lipą, następnie w półfinale z Wrocławiem SP 36 i na koniec w finale z Kiełczowem. Jest to drugi tytuł Mistrza Województwa w historii SP 3 Bogatynia w badmintonie.

Powyższe informacje dotyczyły dziewcząt a teraz niesamowite wydarzenie dotyczące gry chłopców. Z naszej strefy wyszli na miejscu trzecim. Teoretycznie (w tych wojewódzkich zawodach) nasi badmintoniści z SP 3 Bogatynia powinni zająć 5 miejsce, ale los się do nich uśmiechnął i zajęli miejsce 3! To w dużej mierze zasługa super losowania, ponieważ w ćwierćfinale spotkały się drużyny lepsze od naszej ale tylko jedna z nich mogła przejść dalej. W grupie nasi zajęli 1 miejsce pokonując Złoty Stok oraz Lipę. Potem wygrali 3:0 z Kaczorowem, w półfinale przegrali z Jelenią Górą 1:3 a o 3 miejsce dość gładko pokonali SP 36 Wrocław 3:0. W tej kategorii naszą bogatyńska trójkę reprezentowali: Jakub Twerd, Karol Hantke oraz Mateusz Bogusiewicz (wszyscy trenują w UKS Smecz Bogatynia). Ogólnie rzecz biorąc to największy sukces bogatyńskiej trójki w szkolnym badmintonie.

We wtorek, 17 listopada, w tej samej, wspaniałej hali „hasta la Vista” przy ulicy Góralskiej 5 we Wrocławiu, grali uczniowie Liceów. Nasze miasto miało też tu swoje zawodniczki, które na strefie w Szklarskiej Porębie wywalczyły 2 miejsce a zatem awansowały do finały wojewódzkiego. Były to – Ewelina Olechnik oraz Patrycja Banach. Ewelina od kilku lat jest zawodniczką UKS Smecz Bogatynia natomiast Patrycja ma zamiar wstąpić w szeregi naszego klubu niebawem. Dziewczęta zajęły 4 miejsce co także jest bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę ilość szkół oraz uczniów trenujących w klubach w naszym województwie.

W środę, 18 listopada do hali we Wrocławiu przyjechali uczniowie szkół gimnazjalnych. Podobnie jak w szkołach podstawowych oraz ponadgimnazjalnych, aby dostać się do finału wojewódzkiego należy zająć jedno z pierwszych 3 miejsc w turnieju strefowym. Nasze województwo posiada 4 strefy, z każdej awansuje po 3 zespoły a wiec w finale zawsze jest 12 zespołów. Nasze dziewczęta z Gimnazjum nr 2 z Bogatyni, (Liwia Szatkowska oraz Hanna Piotrowska) zajęły także wysokie 4 miejsce. Miały trochę pecha ponieważ w grupie pokonały Milicz 3:2 ale potem w walce o 3 miejsce uległy temu samemu zespołowi 1:3.

Jak widać nasz bogatyński badminton cały czas jest na wysokim poziomie wśród młodych zawodników. Cieszy to tym bardziej, ponieważ jeden z naszych bogatyńskich zawodników dostał powołanie do Kadry Polski, jest to Marcin Nowak i miejmy nadzieję, że będzie miał swoich naśladowców. O Marcinie niebawem obszerny artykuł teraz zapraszamy do galerii zdjęć ze szkolnych zawodów w badmintonie.