Mecz, który od pierwszych sekund był prowadzony w szybkim tempie rozpoczął się od ataków zawodników Granicy, którzy przez cały mecz posiadali optyczną przewagę. Pogoń, która w porównaniu do pierwszej części sezonu poczyniła ogromne postępy poprzez wzmocnienia pod wodzą doświadczonego i najlepszego zawodnika Sepetowskiego długo i mądrze się broniła. Pierwsza połowa to ataki naszych zawodników, próby strzelenia bramki przez Pietkiewicza, Sawickiego, czy Szydły, były zatrzymywane przez dobrze zorganizowaną obronę w odległości 20 metrów od bramki Rogali. Druga połowa, tak jak pierwsza to ataki zawodników Granicy. W 55 minucie doszło do groźnego zderzenia głowami Marcina Suchckiego z zawodnikiem Pogoni. Marcin Suchocki z rozciętym łukiem brwiowym został odwieziony do szpitala. Kluczowa dla losów meczu była sytuacja z 60 minucie. Wówczas Radek Pietkiewicz wychodził sam na sam z bramkarzem gości i został faulowany przez Sepetowskiego, który otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Rzut wolny wykonywał Marcin Gawlik, który minimalnie strzelił obok słupka. To co nie udało się Marcinowi Gawlikowi to udało się w 71 minucie Marcinowi Chrzanowskiemu, który strzelił nie do obrony w lewy dolny róg bramki strzeżonej przez Rogalę. 3 minuty później rezultat ustalił Radek Pietkiewicz, który skopiował strzał Marcina. Tuż przed końcem dobrze prowadzący mecz Lucjan Mateja za dwie żółte kartki usunął z boiska Damiana Sochackiego. Chociaż przeciwnicy pokazali kawał dobrej piłki to z przebiegu całego meczu i okazji strzeleckich my byliśmy zespołem lepszym i zasłużenie schodziliśmy z boiska jako drużyna zwycięska.

GRANICA BOGATYNIA - POGOŃ OLEŚNICA 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Chrzanowski (71), 2:0 Pietkiewicz (74).

Żółta kartka: Sochacki. Czerwone kartki: Sochacki (90 - za dwie żółte) oraz Sepetowski (60 - akcja ratunkowa).

Sędziowali: Lucjan Mateja jako Dariusz Szott i Paweł Rurański (Wałbrzych). Widzów: 250.

MKS Granica Bogatynia: Jarosław Czekański - Łukasz Duduć, Marcin Suchocki (55 Marcin Gawlik), Grzegorz Kazimierski, Sebastian Mikulski, Marcin Chrzanowski (75 Damian Sochacki), Dawid Więckiewicz, Łukasz Pastuszko, Michał Szydło, Grzegorz Sawicki, Radosław Pietkiewicz (75 Michał Marszałek).

Pogoń Oleśnica: Rogala - Wach, Michalewski, Koselski, Siódmiak, Matlęga (64 Galik), Miodek, Kotwa, Sepetowski, Bezak (73 Błaszczyk), Korcik.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Również w sobotę bardzo dobrze rozpoczęły rundę rewanżową w rozgrywkach OZPN w Jeleniej Górze w lidze okręgowej nasze zespoły wygrywając zdecydowanie dwa mecze i jeden remisując:

- Juniorzy trenera Ryszarda Szydło na stadionie przy ulicy Sportowej po dobrym meczu rozgromili swoich rówieśników bo aż 6 - 0 z Cosmos Radzimów.

- Trampkarze trenera Jacka Panfila po kapitalnym meczu pokonali na wyjeździe lidera ligi okręgowej Karkonosze Jelenia Góra aż 5 - 1.

- Młodzicy trenera Adriana Cieślika zremisowali w Jeleniej Górze z MOS Jelenia Góra 0 - 0.

- Również w niedziele Granica organizuje na stadionie przy ulicy Białogórskiej turniej ORLIKÓW. Relacje przekażę później.

Konsultant ds. sportu i mediów: Andrzej Lipko