W dniu 12 października br. na stadionie przy ulicy Białogórskiej odbył się mecz MKS Granica Bogatynia - Orzeł Ząbkowice Ślaskie.

Przed meczem w kawiarence klubowej przy kawie odbyło się spotkanie zawodników, Prezesów - Jacka Panfila i Ryszarda Szostaka z Burmistrzem MiG Bogatynia Andrzejem Grzmielewiczem. Burmistrz w rozmowie z zawodnikami podziękował im za dotychczasowy wkład w promowanie gminy Bogatynia na boiskach województwa dolnośląskiego. Uroczystość ta zakończyła się wręczeniem zawodnikom Granicy strojów treningowych. Zawodnicy dziękując za ten miły podarunek obiecali, że chociaż jest to sport, to ten mecz postarają się wygrać, a zwycięstwo zadedykują Burmistrzowi Andrzejowi Grzmielewiczowi.

Mecz dla naszych zawodników rozpoczął się fatalnie. Zawodnicy z Ząbkowic szybko opanowali środek pola  i w 14 minucie po błędzie naszej obrony Olejarnik strzelił bramkę z bliskiej odległości  wyprowadzając gości na prowadzenie. Nasi zawodnicy pod koniec pierwszej połowy  przebudzili się  i zaczęli przejmować inicjatywę na boisku, czego efektem była bramka wyrównująca w 39 minucie, którą po rzucie rożnym wykończył Michał Szydło doprowadzając do wyrównania 1 - 1. Minutę później Michał Marszałek mógł podwyższyć wynik na 2 - 1, lecz nieprecyzyjnie podał piłkę do nadbiegającego Grzegorza Sawickiego. W 45 minucie po dośrodkowaniu Dawid Sochacki strzelił bramkę z głowy, lecz sędzia uznał, że był na pozycji spalonej.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków zawodników Granicy, którzy udokumentowali to w 57 minucie, gdzie kapitan naszej drużyny Marcin Chrzanowski strzelając głową, wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Siedem minut później wprowadzony przed chwilą Radek Pietkiewicz wykończył akcję całego zespołu podwyższając wynik na 3 - 1. Orzeł za sprawą gola Szydziaka zdołał złapać kontakt, lecz na wyrównanie ambitnym gościom zabrakło czasu.

Trzeba przyznać, że młody zespół z Ząbkowic Śląskich pozytywnie zaprezentował się naszym kibicom pod względem motorycznym, co w pierwszych 20 minutach gry sprawiało dużo problemów naszej obronie. Cieszę się, że nasi zawodnicy potrafili opanować sytuację i zdobyć cenne trzy punkty.  Z Prezesami Jackiem Panfilem i Ryszardem Szostakiem dziękujemy naszym zawodnikom i trenerom za serce i walkę, dzięki której mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa.
MKS GRANICA BOGATYNIA - ORZEŁ ZĄBKOWICE ŚL. 3:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Olejarnik (14), 1:1 Szydło (39), 2:1 Chrzanowski (57), 3:1 Pietkiewicz (65), 3:2 Szydziak (82).
Żółte kartki: Kazimierski, Duduć, Czekański, Rachwał, Szabat, Szydziak, Olejarnik.
Sędziowali: Paweł Kucharczyk jako główny oraz Damian Sylwestrzak    i Tomasz Zięba (Wrocław).
Widzów: 200.

MKS GRANICA Bogatynia: Czekański - Duduć, Kazimierski, Sochacki,  Mikulski (85 Deszcz),  Mokijewski (61 Pietkiewicz),  Rachwał, Szydło, Chrzanowski, Marszałek (65 Gawlik), Sawicki. Ponadto w składzie wystapił Więckiewicz. Trener - Ireneusz Słomiak oraz Paweł Rychter.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Również swoje mecze rozegrały drużyny młodzieżowe.
Juniorzy Ryszarda Szydło wysoko pokonali na stadionie przy ulicy Sportowej, bo aż 10 -1 swoich rówieśników z Gromadki.
Trampkarze Jacka Panfila wygrali na wyjeździe 2 - 0 z Włókniarzem Mirsk, a Młodzicy Adriana Cieślika również na wyjeździe wygrali 5 - 0 z rówieśnikami Włókniarza Mirsk.

Konsultant ds. sportu i mediów: Andrzej Lipko