XXII Powiatowa Liga Pływacka "O Uśmiech Dziecka" organizowana w Centrum Sportowo Rekreacyjnym w Zgorzelcu wystartowała.

Blisko 250 zawodników z zaprzyjaźnionych klubów z Dolnego Śląska 27 lutego 2024r. rozpoczęło rywalizację, której finał przypada 18- go maja, kiedy to po 3 edycjach tej imprezy zostaną wyłonieni najbardziej wszechstronni zawodnicy. Pływacy będą zbierać punkty na każdej edycji zawodów rywalizując za każdym razem stylem dowolnym oraz stylem grzbietowym, klasycznym i motylkowym na poszczególnych edycjach imprezy. Za nami pierwsza edycja, na której licznie przybyła publiczność mogła dopingować zawodników ścigających się w stylu dowolnym i grzbietowym.

Bogatyński klub Patomswim był reprezentowany przez niespełna trzydziestu zawodników, dla których niejednokrotnie były to pierwsze zawody wyjazdowe gdzie mogli poczuć smak rywalizacji.

Wróciliśmy z tarczą, pełni pozytywnej motywacji do dalszej pracy, chęci doskonalenia swoich umiejętności, bardziej doświadczeni i odporni na stres związany z udziałem w zawodach.

Mimo bardzo licznej konkurencji wywalczyliśmy wiele czołowych miejsc. Olbrzymie znaczenie mają ustanawiane rekordy życiowe, będące odzwierciedleniem najczęściej ciężkiej pracy, która po wielu miesiącach i latach treningu doprowadza do umiejętności nieosiągalnych dla nietrenującej młodzieży.

Wśród najmłodszych pływaków (do lat 9) po dwóch konkurencjach z drugiego miejsca cieszy się Peremicka Malwina , a z czwartego Gorczyca Anastazja (8 lat). Wśród chłopców również w czołówce był Kuczko Seweryn- zakończył rywalizację na 4 miejscu, Siadkowski Bartosz na 6 msc. , a tuż za nim Gutowski Tymon, Glama Przemysław oraz Purzycki Igor.

Wśród dziewcząt 10-11 letnich siódme miejsce na 46 startujących zajęła Bochno Natasza, Antczak Apolonia 16 msc., Peremicka Hanna 17 msc., Majchrzak Anna 26 msc.

Wysoko w rywalizacji uplasowały się dziewczęta 12 i 13 letnie , gdzie przy silnej konkurencji uplasowały się na 5 miejscu – Felner Luiza i 7 miejscu Kuczko Zofia, 12 miejscu Dziadosz Marcelina oraz Wolkiewicz Nadia na 21 miejscu spośród 36 startujących w tej kategorii.

Powody do ogromnej radości i satysfakcji miał Karol Glama , który zajął wysokie 2 miejsce na 36 startujących w kategorii 10-11 lat. Jego kolega z grupy – Filip Mrozek zajął 8 miejsce.W kategorii chłopców 12-13 lat reprezentowali nas Julian Stelmach (14 msc.), Gorczyca Karol (20 msc.), Uber Andrzej (24 msc), na 36 startujących.

Gratulujemy wyników zawodnikom i trenerom Patomswim. Zapraszamy do dalszego śledzenia rywalizacji naszych pływaków. Następna edycja ligi już 23 marca 2024 roku. Do zobaczenia.

Źródło: PATOMSWIM