Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni oraz Przedszkole Publiczne nr 6 serdecznie zapraszają na cykliczne zajęcia Grupy Zabawowej, które odbywają się we środy w godz.16:30 – 18:00 w Przedszkolu nr 6 w Bogatyni.

Gorąco zapraszamy dzieci w wieku od 16 miesięcy do 3 lat wraz z ich opiekunami do udziału w spotkaniach, których celem jest stworzenie przestrzeni do wspólnej aktywności. Podczas cyklicznych zajęć maluchy nabędą różnorodnych doświadczeń z udziałem wszystkich zmysłów - będą wąchać, smakować, dotykać, słuchać, skakać, biegać, wspinać się - wszystko po to, by zdobyć nową wiedzę o świecie.

Jak się przygotować? Wystarczy zabrać ze sobą buty na przebranie (zarówno dorosły
jak i dziecko), wygodny strój (dodatkowo strój na przebranie dla dziecka) oraz mały posiłek dla malucha.

Co będziemy robić? Eksplorować, doświadczać, dotykać, próbować, obserwować, malować, lepić… czyli eksperymentować z różnymi materiałami, których często
nie wykorzystujemy w domu. Będzie też czas na śpiewanie, zabawy samodzielne
i zespołowe, a także na słuchanie bajek i opowiadań.

Jaki koszt? 25 zł/zajęcia

Gdzie? Przedszkole Publiczne nr 6 w Bogatyni, ulica Wyczółkowskiego 32

Zapisy: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 692169034

Grupa: 15 dzieci wraz z opiekunami.

Wpłaty: na konto PSPiA KLANZA Oddział w Bogatyni, ul. Warszawska 10/2; 59-920 Bogatynia,
PKO BP S.A. Oddział w Bogatyni,
numer konta: 82 1020 2137 0000 9902 0094 9271
Tytuł wpłaty: Imię i nazwisko opiekuna, grupa zabawowa, miesiąc (np. maj)

KLANZOWE Grupy Zabawowe

Dzieci uczą się inaczej niż dorośli. One zbierają swoje doświadczenia ręką, sercem i głową. Uczą się poprzez działanie. Obserwują, odkrywają i testują różne sposoby zachowania. Potrzebują pozytywnego nastawienia i nastroju, aby móc doprowadzić do owocnych procesów nauki.

Daniela Braun „Badanie i odkrywanie świata z dziećmi”

Dlaczego Grupy Zabawowe?

Celem Grup Zabawowych jest stworzenie dzieciom i ich rodzicom przestrzeni do wspólnej aktywności. Podczas cyklicznych spotkań najmłodsi nabędą różnorodnych doświadczeń z udziałem wszystkich zmysłów - będą wąchać, smakować, dotykać, słuchać, skakać, biegać, wspinać się - wszystko po to, by zdobyć nową wiedzę o świecie.

Co dają Grupy Zabawowe?

Dzieci podczas spotkań:

  • bawią się z innymi dziećmi oraz dorosłymi,

  • w bezpieczny sposób poznają świat poza domem,

  • intensywnie rozwijają język i mowę oraz sprawność ciała poprzez śpiew, słuchanie innych i wspólne zabawy ruchowe,

  • rozwijają ciekawość świata, który poznają wszystkimi zmysłami,

  • spędzają czas w zgodzie z własnymi potrzebami i we własnym rytmie,

  • budują pozytywne doświadczenie kontaktu z osobą prowadzącą zajęcia, co ułatwia nawiązanie dobrej relacji z dorosłymi w przedszkolu,

  • rozwijają umiejętność bycia w grupie oraz uczą się samodzielności.

Podczas zajęć dzieciom będą towarzyszyli dorośli. Służy to dobremu samopoczuciu dzieci, a dorosłym pomaga wzmocnić relacje z maluchami, odkryć wartość wspólnej zabawy i czerpać inspiracje do zajęć w domu. Daje też możliwość uczenia się od innych rodziców, wymiany informacji i doświadczeń.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

Pierwsze trzy lata życia naszego dziecka to fundament jaki tworzymy na całe jego przyszłe życie. W tym okresie rozstrzyga się w dużym stopniu to, czy będzie ono ciekawe świata, jaki będzie miało poziom zaufania do ludzi, czy będzie lubiło się uczyć i odkrywać to, co nieznane. Czy świat będzie dla niego miejscem bezpiecznym i pełnym wyzwań czy będzie budzić lęk i poczucie zagrożenia. Wszystkie kolejne lata życia poszerzają nasze doświadczenia, modyfikują te, zdobyte wcześniej. Jednak te pierwsze 3 lata decydują o tym, czy będziemy potrafili korzystać z bogactwa zdarzeń i kontaktów oraz jak będziemy porządkować nasze doznania.

Klanzowe Grupy Zabawowe służą stymulowaniu rozwoju dzieci w różnych grupach wiekowych, budowaniu umiejętności społecznych oraz wspieraniu rodziców w ich odpowiedzialnej roli, poprzez spotkania tematyczne, konsultacje czy chociażby wymianę doświadczeń z innymi rodzicami.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.